Gökgöl Mağarası büyülüyor

Zonguldak’ta galeri, sarkıt, dikit, travertenler ve milyonlarca yıllık mercan fosilleriyle ünlü Gökgöl Mağarası, yenileme çalışmalarının ardından yeni çehresiyle misafirlerinden yoğun ilgi görüyor.

Gökgöl Mağarası büyülüyor

Yaklaşık üç yıl önce sel baskını sonrası ziyarete kapatılan ve geçen haziran ayında açılan mağara, oluşum aydınlatmaları, yürüyüş parkuru, cam köprüleri ve seyir teraslarının tamamlanmasıyla ziyaretçi sayısını artırıyor. 

Mağarayı, restorasyon çalışmalarının ardından üç ayda 17 bin 245 kişi ziyaret etti.

İnsanları stresten arındıran temiz havasının yanı sıra doğal ve mikroklima özelliğiyle de astım hastalarının ziyaret ettiği mağara, turizme açık olan 875 metrelik bölümüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Yetkililer, mağarada yürüyüş yollarının yenilendiğini, yolların güzergahtan çıkılmayacak şekilde korkuluklarla sınırlandırıldığını, elektrik altyapısının değiştirildiğini bildirerek, ‘Böylece mağarayı tekrar turizme kazandırdık’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X