Göktaşı parçasını 50 bin Euro’ya satmaya çalıştılar

İspanya’da jandarma, 1947’de ülkenin kuzeyindeki Leon kentinin Reliegos ilçesine düşen göktaşının bir parçasının internetten 50 bin Euro’ya satılmaya çalışılırken ele geçirildiğini duyurdu.

Göktaşı parçasını 50 bin Euro’ya satmaya çalıştılar

İspanya’da jandarmadan yapılan açıklamaya göre, kurum içindeki doğayı koruma departmanı, internetten 27 bin 500 Euro’ya açık artırmaya çıkarılan ve 50 bin Euro’ya kadar alıcı bulan göktaşı parçasına ulaşarak, Ulusal Doğa Bilimleri Müzesine teslim etti.

Söz konusu göktaşının 1947’de Reliegos ilçesine düştüğü ve üzerinde inceleme yapılıp sergilenmesi için Ulusal Doğa Bilimleri Müzesine verildiği belirtildi.

60 yıldır kayıptı

Göktaşının yaklaşık 60 yıldır kayıp olduğu kaydedilen parçasının internette satışa koyulmasıyla ortaya çıktığı açıklandı.

Göktaşı, jandarmanın yürüttüğü soruşturma sonrasında Bask bölgesinin Hernani ilçesindeki operasyonda ele geçirilirken sorumlu kişi yakalandı.

AA

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X