Gölde temizlik buluşması

Orhangazi’nin Gölyaka Muhtarı İsmail Şahin tarafından başlatılan ‘Kıyılarımızı Temiz Tutalım’ sloganlı duyarlılık projesi, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gölyakalılar ve yazlıkçıların katılımı ile İznik Gölü kıyısında gerçekleştirildi.

Gölde temizlik buluşması
HABERİ PAYLAŞ

NEVZAT OKUMUŞ 

İznik Gölü Orhangazi sahil şeridinin ilçe belediyesi tarafından temizlendiğini, temizlik ekiplerinin çöplerin çevreye yayılmaması için çöp poşetlerinin yerleştirildiğini belirten Gölyaka Mahallesi Muhtarı İsmail Şahin, ‘Ancak vatandaşlarımız yetkililer kadar duyarlı olamadı. Sahildeki çöp poşetleri boş dururken, hemen yanıbaşında atılmış çöplerin yer aldığı fotoğraflar sosyal medyada yayıldı ve büyük tepki aldı’ dedi. Şahin, bu nedenle toplumsal bir duyarlılık gerektiğini ve böyle bir projeye start verdiklerini söyledi.

ÇAĞLAYAN DA ÇÖP TOPLADI

 Gölyaka Muhtarının projesine duyarsız kalmayan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da katıldığı etkinlikte sahile inildi, muhtar, mahalle sakinleri ve yazlıkçılar ile birlikte çöp toplandı.

Neşet Çağlayan, Gölyaka Muhtarı İsmail Şahin’i bu duyarlı yaklaşımı ve etkinliğinden dolayı kutlayarak, “İznik Gölü bölgemizin gözbebeği. Gölümüzü temizleyerek değil, temiz tutarak gelecek nesillere taşıyabiliriz. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımızın gölü koruma konusunda üzerine düşeni yapması gerekiyor” dedi. 

Gölyaka Muhtarı İsmail Şahin de gölün eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olduğunu belirterek, “Yıllardır gölün korunması ile ilgili bir çok proje geliştiriliyor, söylemler dile getiriliyor. Ancak gölümüz bir yandan kirleniyor. Bizler bu kirliliğe dikkat çekmek ve gölü korumak için böyle bir etkinlik düzenledik. Belediye başkanımız bu konuda son derece duyarlı. Bize katıldığı için kendisine de teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X