Gölyazı’da gökyüzü renklendi

Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında Gölyazı’da gerçekleşen Uçurtma Şenliği’nde, bu yıl uçurtmalar Türk edebiyatının dev çınarı Yaşar Kemal anısına gökyüzünde salındı.

Gölyazı’da gökyüzü renklendi

Nilüfer’de her yıl düzenlenen Uçurtma Şenliği, Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu defa uçurtmaları çok seven Yaşar Kemal anısına gerçekleşti. Nilüfer’in tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Gölyazı Mahallesi Zambaktepe’de Nilüfer Kent Konseyi tarafından düzenlenen geleneksel Uçurtma Şenliği her yaştan uçurtma meraklısının akınına uğradı.

Katılımcılar, Zambaktepe’de Rafet Özalp eğitmenliğinde düzenlenen uçurtma yapım atölyesinde yaptıkları uçurtmaları havalandırarak gökyüzünde rengarenk bir görüntü oluşturdu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de eşi Seden Bozbey ve çocukları Meriç ile birlikte uçurtmalarını Gölyazı semalarına bırakmanın keyfini yaşadı. Müzik eşliğinde uçurtmalarını gökyüzüne bırakan aileler ve çocukları , rüzgarı en iyi şekilde hesaplayıp, uçurtmalarını en yükseğe çıkarmak için çabaladı.

ULAŞIMA DÜZENLEME

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Gölyazı’da özellikle haftasonları yoğunlaşan araç trafiğinin rahatlatılması için yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Uçurtma Şenliği’ne katılanların Gölyazı’daki trafik yoğunluğunu bizzat yaşadıklarına dikkat çeken Başkan Bozbey, “Gölyazı merkezini trafiğe kapatma kararının ne kadar doğru bir karar olduğunu bugün bir kez daha görmüş olduk. Gönlümüzden geçen, özellikle cumartesi ve pazar günleri Gölyazı merkezinde hiç araç olmaması. Çünkü altyapı çalışmalarımız devam ediyor . Bu çalışmaların bitmesinin ardından şantiyemizde bekleyen trenimizi ve elektrikli bisikletlerimizi hemen okulun yanındaki boş alanda devreye sokacağız. İşte o zaman halkımız hem yürüyerek hem de bisikletleriyle ulaşımı sağlayabilecek. Yine isteyenler, trenimiz ile adanın etrafını gezebilecek. Tüm bunların biran önce gerçekleşmesi sizlerden biraz daha anlayış bekliyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X