Gönüllü itfaiyeci sayısı 280`e ulaştı

Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen proje kapsamında ‘Gönüllü İtfaiyeci` eğitimini tamamlayan 36 gönüllü sertifikalarını aldı.

Gönüllü itfaiyeci sayısı 280`e ulaştı
HABERİ PAYLAŞ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Küçük Sanayi Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen törende, 36 gönüllü itfaiyeci sertifikalarına kavuştu. Bursa İHH insani yardım derneğinin bünyesinde kurulan acil yardım arama kurtarma ekibinden toplam 36 gönüllü itfaiyeci 79 saatlik eğitimlerini tamamlayıp sertifika almaya hak kazandı. Gönüllü itfaiyecilere sertifikalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan verdi. Doğan, 36 gönüllü itfaiyeci ile toplam gönüllü itfaiyeci sayısının 280’e ulaştığını vurgulayarak, gönüllü itfaiyecilerden zaman zaman büyük yangın ve tatbikatlara katılanların da olduğunu ve özveriyle çalışmalara destek olduklarını söyledi.
 
TEŞKİLATIN VERİMLİLİĞİ ARTTI
 
İtfaiyeciliğe gönül veren vatandaşları tebrik eden Doğan, “Gönüllü itfaiyecilik projemizi kentimizde hayata geçirmiş olmamız, teşkilatımıza güç kazandırmış ve hizmet verimliliğimiz de önemli ölçüde artırmıştır” dedi.
 
İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan ise acil durumlarda ilk müdahalenin çok önemli olduğunu kaydederek, bu bilinçle dernek bünyesinde acil yardım arama kurtarma ekibi kurduklarını ve üyelerinin gönüllü itfaiyecilik eğitimi aldığını söyledi. Olası büyük yangınlarda itfaiyeye destek vereceklerini belirten Kaptan, Doğan’a teşekkür plaketi verdi. Konuşmalarının ardından sertifikaları verilen gönüllü itfaiyecilerin ‘Gönüllü İtfaiyeci Yemini’ etmesinin ardından tören sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X