Gönüllü itfaiyeciler sertifikalarına kavuştu

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Küçük Sanayi Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen törende, 233 gönüllü itfaiyeci sertifikalarına kavuşmanın sevincini yaşadı.

Gönüllü itfaiyeciler sertifikalarına kavuştu
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’nın farklı noktalarında düzenlenen programlarda 79 saatlik eğitimlerini tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan 233 gönüllü itfaiyeci, ant içerek sertifikalarını aldı. Gönüllü itfaiyecilere sertifikalarını da Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan verdi.

Bursa İtfaiye Daire Başkanlığı’nın, ‘Gönüllü İtfaiyecilik’ projesini, 2010 yılında hayata geçirmeye karar verdiğini hatırlatan Doğan, “17 noktada kurduğumuz istasyonlarda görev yapan 118 gönüllü itfaiyecimiz ve Büyükşehir sınırları içerisinde yaklaşık 233 gönüllü itfaiyeci arkadaşımız büyük yangınlarda bizlere destek vermekte, bize güç katmakta ve hizmet verimliliğimizi artırmaktadır. 5 yıldır bu hizmeti, en iyi şekilde sürdürüyoruz. 233 gönüllü itfaiyecimize sertifikalarını vermekten dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.

Gönüllü itfaiyeciler de programın önemine ve gerekliliğine değinerek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan’a teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X