Görkemli açılış

Büyükşehir, Kestel’e ‘Bölge Parkı’ ile nefes aldıracak . Kestel’de yapımı tamamlanan ‘Bölge Parkı’, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Görkemli açılış
HABERİ PAYLAŞ

OSMAN GÜNEŞ

Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşırken ‘Daha Yeşil Bursa’ hedefiyle, tüm kentte, yeşil alan miktarını da sürekli arttıran Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ‘Kestel Bölge Parkı’, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın katıldığı törenle hizmete açıldı. 

Vali İzzettin Küçük ve Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, partililer ve Kestelli vatandaşlar da törene yoğun ilgi gösterdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, ilçelerden gelen talepleri değerlendirip hayalleri gerçekleştirdiğini  belirtti. Başkan Altepe, ‘Kestel Belediyesi proje getiriyor, bizler de gereken hizmeti yapıyoruz. Kestel Bölge Parkı, halkın faydalanacağı güzel bir mekan oldu. Kestel için ne yapsak azdır’dedi. Altepe, Kestel Yeni Mahalle’de toplam 30 bin metrekarelik alanda oluşturulan Kestel Bölge Parkı’nda 15 bin metrekarelik yeşil alan bulunduğunu sözlerine ekledi. 

YAŞAM ALANI

Parkta yeşil alan çalışmaları kapsamında 4 bin çalı, 400 fidan, 80 bin çiçek dikimi gerçekleştirildi. Park bünyesinde bin 780 metrekare beton parke uygulaması, 4 bin 600 metrekarelik vashbeton döşemesi, 630 metrekare kauçuk parke, 650 metrekare mermer döşemesi, 2 bin metrekare kesme taş döşemesi, bin 165 metrekare traverten döşemesi, 660 metre ince bordür, 3 bin 100 metre andezit bordür, 56 bin kilogram ferforje korkuluk yapıldı. Park içinde 408 adet ufo aydınlatma direği de yer alıyor. Sosyal ve sportif alanlar kapsamında da 2 adet çocuk oyun grubu, 3 adet spor aleti takımı bulunan parkta ayrıca birer adet voleybol ve basketbol sahası, ekosistemli nilüfer havuzu, kuru havuz ve kaskatlı havuz ile mescit, restoran, güvenlik ve büfe gibi bölümler de yer alıyor.

DÜNYAYA ÖRNEK

İçişleri Bakanı Efkan Ala da Bursa’da yapılan yatırımların önemine işaret ederek, halkın hizmetlerden memnuniyet duyduğuna dikkati çekti. 

Bakan Ala, ‘Belediye başkanlarımız söz verdikleri hizmetlerin yanı sıra söz vermedikleri halde de halkın ihtiyacı olan yatırımlarını yapıyorlar. 2002’den beri, dünyaya örnek olacak biçimde yol alıyoruz’ diye konuştu. 

Bursa’ya hizmetlerin süreceğini kaydeden Bakan Ala, bölge parkının Kestel’e değer katacağına inandığını söyleyerek, Bursa’ya hizmetleriyle dikkat çeken Başkan Altepe’yi tebrik etti. Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da Kestel’de gerçekleştirilen yatırımlardan örnekler verdiği konuşmasında, ilçeye hizmette her zaman kendilerine destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Başkan Altepe, Bakan Ala ve protokol üyeleri ile birlikte açılışını yaptığı Kestel Bölge Parkı’nı gezerek, vatandaşlarla da sohbet etti. Kestelli vatandaşlar da ilçeye özel bir park kazandıran Başkan Altepe’ye teşekkür etti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X