Görme engelli bireyler Bizim Bahçe’de buluştu

Nilüfer Belediyesi’nin, engelli birey ve yakınlarının yararlanması için hayata geçirdiği Bizim Bahçe Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi’nde renkli bir buluşma gerçekleşti.

Görme engelli bireyler Bizim Bahçe’de buluştu

Nilüfer’i, herkes için engelsiz ve mutlu bir kent olarak tasarlama hedefiyle çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi’nin, engelli birey ve yakınlarına yönelik hayata geçirdiği Bizim Bahçe Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi’nde, hafta sonunda anlamlı buluşma gerçekleşti.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki  Bizim Ev’in hizmetlerini tanımak ve bireyler arasında iletişimi güçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinliklerde görme engelli bireyler ile yakınları bir araya geldi.

Etkinlikte çeşitli atölyeler düzenlenerek Bizim Bahçe hakkında detaylı bilgiler verildi.  Görme engelli teknolojisi ile tanışma atölyesi, yoga gibi etkinliklerin düzenlendiği Bizim Bahçe Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi’nde,  görme engelli bireylerin günlük yaşamda bağımsız hareket edebilmesinin ve beyaz baston kullanımının günlük hayattaki yerinin önemi de anlatıldı. Görme engelli bireylerin ve yakınları etkinlikte ayrıca deneyim paylaşımında da bulundu.

Görme engelli bireyler ve aileleri etkinlik sonunda her biri 5’er kişilik 7 müstakil evin yanı sıra spor, oyun ve yürüyüş alanlarının da bulunduğu ‘Bizim Bahçe’de konaklayarak güzel bir hafta sonu geçirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X