Görme engelliler artık bilgisayar kullanabilecek

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Halk Eğitim Müdürlüğü ile önemli bir projenin daha altına imza attı.

Görme engelliler artık bilgisayar kullanabilecek

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Halk Eğitim Müdürlüğü, görme engelli bireylerin sosyal imkanlardan sağlıklı bir şekilde yararlanabilmesi için bilgisayar kursu düzenledi. Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcısı görme engelli bireylere yönelik verilen eğitimleri, görme engelli bilgisayar eğitmeni Bayram Yıldız verdi.

Kursta görme engelli bireyler, klavye, word, excel, internet, elektronik posta, dosyalama ve yazı biçimleme eğitimleri aldı. 7 ay süren eğitimlerin sonunda, kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar sertifikalarına kavuştu.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, Bizim Ev Engelliler Soysal Yaşam Merkezi’nin bahçesinde düzenlenen kokteyldeverildi. Sertifika törenine katılan Nilüfer Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Turan, Nilüfer Belediyesi ile önemli bir çalışmanın altına imza attıklarını kaydetti. 

Görme engelli bilgisayar eğitmeni Bayram Yıldız da “Görme engelli arkadaşlarımız bilgisayar kullanmayı öğrenerek, günlük yaşamdaki birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecekler” dedi.

Katılımcılar sertifikalarını Nilüfer Halk Eğitim Müdürü Mehmet Turan ve kurs eğitmeni Bayram Yıldız’dan aldı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X