Görmez’den TRT’nin Kuran yarışmasına sert eleştiri

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, TRT’de yayınlanan bir yarışmayla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. TRT’de ekranlara getirilen Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması eleştiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Son zamanlarda bir yarışma p

Görmez’den TRT’nin Kuran yarışmasına sert eleştiri

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, TRT’de yayınlanan ‘Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nı eleştirerek, “Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir” dedi.

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ÖFKELENDİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 12 Haziran’da başlayacak ve iki ay sürecek yaz Kur’an kursları eğitim dönemi öncesinde görev yapacak din görevlilerine ve Kur’an kursu öğreticilerine seslendi. Konuşmasında, TRT’de yayınlanan Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nı  eleştiren Görmez şunları söyledi:

 

“KURAN BİR HAYAT KİTABIDIR”

 

Son zamanlarda bir yarışma programı çıkarıldı biliyorsunuz. Sadece şunu söylerim. Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir. Kuran bir hayat kitabıdır. Hem de en müstakim yola, en salam yola sizi götürmek için nazil olmuş bir kitaptır.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X