Görüntüler Bursa’dan… Kuş cennetine çevirdiler

Bursa’da göletin ortasına yapılan mini kuş evi, göleti kuş cennetine çevirdi.

Görüntüler Bursa’dan… Kuş cennetine çevirdiler

Nilüfer İlçesi Kayapa göleti ormanların arasında doğa harikası bir gölet Uludağ’dan gelen sularla beslenen göletin suyu tarımsal sulamada kullanılıyor.

Doğası ve manzarasıyla çok sayıda ziyaretçi ağırlayan gölettin ortasına hayvanseverler buradaki kuşlar için mini ördek evi yaptı. Evcil ördeklerin yanısıra burada zamanla yabani ördekler de kalmaya başladı.

Göletin üstü bir anda kuş cennetine döndü. Yüzlerce ördek göletin üstünde yüzerken, bölgede yaşayan köylüler avcıların ördekleri vurmasına asla izin vermiyor. Gölette yüzen ördekleri gören farklı kuş türleri de buradaki gölete gelerek konaklıyor.

Doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan gölet üzerinde bulunan sürüler halindeki kuşlarla buraya ziyaret edenlere seyrine doyum olmayan zaman geçirtiyor. Gölete gelen köylüler ve hayvanseverler ise buradaki kuşları ekmek ve yem atarak besliyor.

“Burada doğal bir güzellik var”

Ördekleri gözleri gibi korudukları ifade eden Tahtalı Köyü Muhtarı Mehmet Oktay, “Göletin üzerindeki kuş evlerini bizim arkadaşlarımız yaptı. Buraya evcil ördekler saldık. Burada yabani ördekler de kalmaya başladı. Burada doğal bir güzellik var. Kuşlar bu güzelliğe ayrı bir güzellik katıyor. “Biz bu göletin üzerindeki evleri ördeklerin yavrularını tilkiler ve yabani hayvanlar yemesin” diye yaptık. Buradaki evlerde çok sayıda yabani kuş kalıyor. Burası bir kuş cenneti gibi oldu adeta” dedi.

İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X