Görüntüler Bursa’dan… Ortalığı birbirine kattılar

“Asker uğurlaması” adı altında ortalığı birbirine kattan gençler, vatandaşları çileden çıkardı. Yolu trafiğe kapatan gençler, ellerindeki silahlarla havaya ateş ettiği iddia edilirken, arkadaşlarını da havaya atmayı ihmal etmedi.

Görüntüler Bursa’dan… Ortalığı birbirine kattılar

Bursa’da asker uğurlama konvoylarında cadde ve sokaklar trafiğe kapatılıp tabanca veya ses bombasıyla ortalığı birbirine katan gençler, büyük tepki topladı.

Asker uğurlaması adı altında toplanan gençler, en işlek caddelerde yolu trafiğe kapatarak oyun oynadı. Askere uğurladıkları arkadaşlarıyla oynayan gençler, trafikteki diğer sürücüleri hiç umursamadı.

Otomobil ve motosikletlerden oluşan konvoylar, diğer sürücü ve vatandaşlar tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Özellikle kısıtlamadan önceki saatleri tercih eden şahıslar, trafiği ve insanların hayatlarını tehlikeye attı. Ellerinde meşalelerle yolu kapatan gençleri kaydeden vatandaşlar, bu kişilerin cezasız kalmaması konusunda da temennide bulundu.

Yolu trafiğe kapatan gençlerin bir alt geçitte arkası arkaya havaya ateş ettiği veya ses bombası kullandığı iddia edildi. Hem gürültü kirliliğine sebep olan hem de tabanca ile tehlikeye davet çıkaran gençlerin bu hareketi büyük tepki çekti.

İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X