Gözaltına alınan sendika yöneticileri adliyede

Bursada, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Cihan Sen Konfederasyonu’na bağlı Ufuk Sendikası’nın gözaltına alınan Bursa il ve ilçe temsilcisi 13 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan sendika yöneticileri adliyede

Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında terör örgütü elebaşı Gülen’in talimatı doğrultusunda 2014 yılında kurulan ve Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile kapatılan Cihan Sen Konfederasyonu’na bağlı Ufuk Sendikası’nın Bursa il ve ilçe temsilcileri 6 Eylül’de yapılan eşzamanlı operasyonda gözaltına alındı.

Olağanüstü Hal kapsamında kamu görevlerinden uzaklaştırılan şüphelilerden bazılarının örgütün şifreli haberleşme programı olan Bylock kullandıkları, kapatılan derneklere üye oldukları ve örgüt liderinin talimatları doğrultusunda Bankasya’yı kurtarmak için bankaya para yatırdıkları tespit edildi. Şüphelilerin kamu görevlerinden uzaklaştırılmadan önce 8’inin kamu hastanelerinde, 2’sinin tarım müdürlüğünde, diğer 3 kişinin de valilik, defterdarlık ve PTT’de görev yaptıkları bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X