Grip olduysanız yemeğin yanında bir avuç yiyin

Hastalıklardan nasıl korunuruz, gribi doğal yoldan tedavi edebilmek için neler tüketmek gerekir? Tüm bu sorunlarınızı birazdan vereceğimiz muhteşem üçlü ile çözebileceksiniz.

Grip olduysanız yemeğin yanında bir avuç yiyin
HABERİ PAYLAŞ

Gribe neden olan virüs çabuk yayılan ve çeşitli enfeksiyonel hastalıkları da beraberinde getiren bir virüstür. Çabuk yayılan bu virüsle savaşmak için vücut direncimizi artırmamız gerekiyor.

Peki, bu virüsü vücudumuzdan uzaklaştırmak için neler tüketmek gerekiyor. Uzmanlarında tavsiye ettiği muhteşem üçlü olarak bilinen besinlerle hastalıkların ve virüslerin vücudunuzdan tamamen uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

İşte gribi ve çeşitli enfeksiyonları vücudunuzdan uzaklaştıracak 3 mucize besin…

gribi-tedavi-edecek-3-sifali-besin-10609039.jpeg

Ekinezya 

Ekinezyanın faydaları konusunda geçtiğimiz yıllarda yapılan klinik çalışmalar olduğunu söyleyen uzmanlar, İnsanlar üzerinde yapılmış çalışmalarda görüldü ki ekinezya bitkisini çay ya da ekstratları şeklinde tüketmek, vücut direncini ciddi şekilde arttırmaya yardımcı oluyor.

gribi-tedavi-edecek-3-sifali-besin-10609041.jpeg

Çörek otu 

Geçmiş dönemlerde tıp dünyasında ilaç olarak kullanılan çörek otu sağlık açısından oldukça faydalıdır. Özellikle yoğurdun içerisinde tüketilen, yemeklerin yanında 1 avuç tüketilen çörek otu tüm zararları virüslerin vücudumuza girmesine engel olduğu bilinmektedir.

gribi-tedavi-edecek-3-sifali-besin-10609051.jpeg

Kefir

Hastalıktan korunmanın en iyi yolunun vücut direncinin artırılması olduğunu, bunun yolunun ise doğru beslenmekten geçtiğini söyleyen Uzmanlar bu açıdan baktığımızda da özellikle doğru beslenmek adına vücut direncimizi artıran, askerlerimizin savaşmasını sağlayabilecek mekanizmayı kurmak önemli. Bunun için de kefir çok önemli bir besin maddesi.

Özellikle kış aylarında çocuklar, risk grubundaki yaşlılar başta olmak üzere, mutlaka kefir tüketmeleri gerekiyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X