‘Güçlendikçe çalışanlarımıza daha fazla imkan sağlayacağız’

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “2023, 2053 ve 2071 gibi büyük hedefleri olan bir millet ve devletiz. Bu hedeflere kararlılıkla ilerleyip, bölgesel ve küresel ölçekte ekonomik olarak daha da güçlendikçe çalışanlarımıza daha fazla imkan sağlayacağımız

‘Güçlendikçe çalışanlarımıza daha fazla imkan sağlayacağız’
HABERİ PAYLAŞ

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği üyeleri ile bayramlaştı. Kısa süre önce kamu görevlileri ve kamu emeklileri ile 2018-2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakatla sonuçlandığını ifade eden Çavuşoğlu, “Öncelikle bu mutabakatın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 4’üncü dönem toplu sözleşme ile kamu çalışanları ve kamu emeklilerinin maaşlarında 2018 yılının ilk altı ayında yüzde 4, ikinci altı ayında yüzde 3.5, 2019 yılının ilk altı ayında yüzde 4, ikinci altı ayında yüzde 5 oranında artış sağlanmıştır. Ayrıca altı aylık dönemler halinde gerçekleşen enflasyonun öngörülen artıştan fazla olması halinde aradaki farkın maaşlara yansıtılması da karara bağlandı. Kamu çalışanlarımızın maaşlarına yaptığımız zam bir taraftan onları memnun etmeye yönelik iken, diğer taraftan kamu mali dengesini koruma amacını da gözetmiştir.

 

Enflasyonun orta vadede düşüş trendine girdiği bir ortamda hükümetimiz mali imkanlarını sonuna kadar kullanarak kamu çalışanlarımızın refah payındaki artışı sağlamıştır. Bu artış oranı piyasalarca da olumlu karşılanmıştır. 4’üncü dönem toplu sözleşmede 80 milyon vatandaşımızın hakları gözetilmiştir. Hiçbir vatandaşımız dışarıda bırakılmamıştır” diye konuştu.

Çavuşoğlu, şunları söyledi:

“Bizler ‘Türkiye kazanacaksa ben kaybetmeye hazırım’ diyen bir liderin, cumhurbaşkanımızın öncülüğünde her zaman vatandaşımıza daha fazla nasıl imkan sağlarız diye uğraşan bir iktidarın mensuplarıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızla birlikte AK Parti hükümeti, hiçbir zaman bu aziz millete sunulan imkanları yeterli bulmamış, her zaman daha fazla nasıl veririz, nasıl imkan sağlarız diye çalışıp çabalamıştır. Bu noktada ifade etmeliyim ki, gönlümüz sizlere sunduğumuz bu imkanların çok ötesinde imkanlar hayal ediyor. Bildiğiniz gibi 2023, 2053 ve 2071 gibi büyük hedefleri olan bir millet ve devletiz. Bu hedeflere kararlılıkla ilerleyip, bölgesel ve küresel ölçekte ekonomik olarak daha da güçlendikçe çalışanlarımıza daha fazla imkan sağlayacağımıza inancım tamdır. Kamu çalışanlarının imkanı arttıkça insanımızın yüzünün güldüğünü en iyi bilen kadrolar AK Parti hükümetinin kadrolarıdır.”

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numar Şeker ise, “Bu ülkenin geleceği için mücadele ediyoruz. Bu gücümüzü bir takım çeteler gibi değil, bir mihraklar gibi değil, beyni sivilleşmemiş ama önünde sivil kelimesi olan sendikalar gibi çalışmıyoruz. Biz, toplu sözleşme masasına otururken, çok ciddi çalışmalar yapıp, alternatifler ürettik. Ama birileri çıkıp 2008’de Kamu-Sen 2+2’ye imza atarken, bir sıkıntı olmuyordu. Şimdi çıkıp, yüzde 17.54’e nasıl imza atarsınız, hakem heyetine niye gitmediniz, memuru sattınız gibi söylemlere karnımız tok” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X