Guinness’in vazgeçemediği Türk takımı…

Daha önce üst üste en çok resmi maç kazanan voleybol takımı olan VakıfBank, şimdi de Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nı en çok kazanan takım unvanıyla Guinness Dünya Rekorları’na girdi.

Guinness’in vazgeçemediği Türk takımı…

34 yıl önce kurulan ve bu süreçte elde ettiği Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları kazanan VakıfBank Spor Kulübü, ikinci kez Guinness Dünya Rekorları’na girdi. 23 Ekim 2012’den 22 Ocak 2014’e kadar oynadığı 73 resmi maçı kazanarak “Üst üste en çok resmi maç kazanan voleybol takımı” olarak Guinness Dünya Rekorları’nda yer alan VakıfBank, şimdi de Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nı en çok kazanan takım unvanıyla yeniden rekora imza attı.

Sarı siyahlılar, 13 kez düzenlenen Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda 2013, 2017 ve 2018 yıllarında namağlup şampiyon olurken, bir kez ikinci, iki kez de üçüncü olmayı başardı. VakıfBank, ayrıca Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda en çok madalya kazanan kulüp oldu.

KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ
Türk kadınının gücünü dünyaya göstermeye devam edeceklerini ifade eden VakıfBank Genel Müdürü ve Kulüp Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, “1986 yılında kurduğumuz VakıfBank Spor Kulübümüz bugün dünyanın en büyük voleybol okuludur. Bu alanda yaptığımız yatırım, spor tarihimiz için bir mihenk taşıdır. Türk kadınının gücünü göstermek ve yeni nesillere iyi örnekler sunmak en büyük hedefimizdir. VakıfBank olarak tüm gücümüzle kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

VakıfBank’ın Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’ndaki başarıları:
YIL BAŞARI
2011 İkinci
2013 Şampiyon
2016 Üçüncü
2017 Şampiyon
2018 Şampiyon
2019 Üçüncü

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X