Gümrüğe 15,2 milyon liralık eşya takıldı

İstanbul gümrüklerinde yılın ilk çeyreğinde 15,2 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirildi.

Gümrüğe 15,2 milyon liralık eşya takıldı

Gümrük muhafaza ekipleri, bu yılın ilk çeyreğinde İstanbul’da düzenlediği operasyonlarda aralarında cep telefonu, ilaç, yavru kedi ve köpek, fildişi, piton ve timsah derilerinin de bulunduğu, 15,2 milyon lira değerindeki kaçak eşyaya el koydu. 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı verilerinden yapılan derlemeye göre, İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından bu yılın ilk üç ayında 145 operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda, dolaşımı yasak olduğu için el konulan eşyaların toplam değeri 15 milyon 226 bin 775 lirayı buldu.

 

İstanbul gümrüklerinde 1 milyon 143 bin lira değerinde 2 bin 362 adet kaçak cep telefonu, 8 milyon 492 bin liralık sahte ilaç ele geçirildi. 

 

Ülkeye girişine izin verilmeyen eşyalar arasında, 1 milyon 530 bin lira değerinde altın ve gümüş takı, 1 milyon 491 bin lira değerinde döviz, 1 milyon 58 bin lira değerinde elektronik eşya, 700 bin lira değerinde tekstil ürünü ve 398 bin lira değerinde 46 bin 683 paket sigara da yer aldı.

 

Yavru kedi ve köpekler gümrüğe takıldı

 

Operasyonlarda, ülkeye girişine izin verilmeyen, fildişi, piton ve timsah derisinin yanı sıra yavru kedi ve köpekler de bulundu. Söz konusu dönemde 105 bin lira değerinde 78 yavru kedi ve köpek, 60 bin 458 lira değerinde fildişi ile timsah ve piton derisi, 51 bin 29 lira değerinde kaçak tütün mamulleri ele geçirildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X