Gümrük Bakanı’dan ‘operasyon’ uyarısı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ”Bu sefer Halk Bankası üzerinden, Rıza Sarraf üzerinden bir operasyon çekmeye çalışanlar tekrardan borsayı, dövizi hareketlendirerek yeni bir operasyon çekmeye çalışıyorlar” dedi.

Gümrük Bakanı’dan ‘operasyon’ uyarısı

Tüfenkci, dün esnafla bir araya geldiği toplantıda, toplumun omurgası esnafların her zaman yanında olduklarını belirtti. 

Birlik, beraberlik, istikrardan ve güvenden yana olan esnafların 15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişiminde gösterdiği fedakarlıkları unutmadıklarını vurgulayan Tüfenkci, Türkiye’nin üzerinde her zaman oyun oynanmaya çalışıldığını söyledi. Bakan Tüfenkci, şunları ifade etti: ”Türkiye’yi terörle dize getiremediler ekonomiyi vurarak dize getirmeye çalışıyorlar. Hatırlayın özellikle 2013 yılında Türkiye’de faizler, döviz kurları düşmüş, borsaya bakıldığı zaman 75 binlerde. Bakıyorsunuz ağaçları bahane ederek Gezi Parkı olaylarını çıkartıyorlar ve bu bir hükümeti devirme eylemi olarak geçiyor. Kim zarar ediyor? Dolar, faizler yükseldi netice itibarıyla da kaybeden esnafımız, vatandaşımız oldu.”

BU DEFA SARRAF ÜZERİNDEN

Yaşanan olayların ardından hükümetin tedbirler alarak ekonomik durumu toparladığını anımsatan Bakan Tüfenkci, daha sonra FETÖ tarafından organize edilen 17-25 Aralık operasyonlarının başladığını hatırlattı. Oynanmak istenen oyunlarda zarar görenin millet olduğuna dikkati çeken Bakan Tüfenkci, ”14 Temmuz itibarıyla baktığımızda borsa yeniden yükseliyor. Bu sefer de daha kanlı, hain bir plan devreye sokuluyor. 15 Temmuz darbe girişimi oluyor. Ne oldu? Borsa çöktü, dolar faiz yükseldi. Kazanan faiz lobileri, kaybeden millet oldu” diye konuştu. 

Her türlü engellemeye karşı ekonomiyi yine ayakta tuttuklarını, borsanın yükseldiğini aktaran Tüfenkci, Türkiye’nin üzerine yine gelindiğini söyledi. Bakan Tüfenkci, şöyle konuştu:

”Bu sefer Halk Bankası üzerinden, Rıza Sarraf üzerinden bir operasyon çekmeye çalışanlar tekrardan borsayı, dövizi hareketlendirerek yeni bir operasyon çekmeye çalışıyorlar. Şunu iyi bilsinler ki biz bu şoklara da bu operasyonlara da asla ve asla geçit vermeyiz. 2019 yaklaşırken bu tür oyunlara bizler her zaman dikkatli olmak zorundayız.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X