Gürcü bakandan İnegöl`e övgü

Türkiye`de programı çerçevesinde Bursa`ya gelen Gürcistan Diaspora Bakanı Dumbadze, İnegöl`ün 5-10 yıl sonra Türkiye için Amerika`nın Las Vegas`ı kadar olacağını söyledi.

Gürcü bakandan İnegöl`e övgü
HABERİ PAYLAŞ
HAYRİ ŞEN
 
Gürcistan Diaspora Konularından Sorumlu Devlet Bakanı Gela Dumbadze, Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Iraklı Koplatadze’nin de aralarında bulunduğu heyetle İnegöl’ü ziyaret etti.
 
Gürcü heyet, önce Mahmudiye Mezarlığı’ndaki Gürcü tarihçi yazar Hayri Hayrioğlu’nun mezarlığını ziyaret ederek çiçek bıraktı. Heyet, daha sonra İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek ilçe hakkında bilgi aldı. Bakan olarak Türkiye’de ilk ziyaretini İnegöl’e yaptığını dile getiren Dumbadze, Ben çok memnunum ki, Türkiyeli Gürcüler siyasette, mecliste ve başka kurumlara da iştirak ediyorlar. Onlar yeni Türkiye’yi halkla beraber inşa ediyorlar” dedi.
 
‘LAS VEGAS OLACAK’…
 
Türkiye’ye gelmeden önce Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili ile görüştüğünü, Başbakan’ın kendisine İnegöl’e de uğraması tavsiyesinde bulunduğunu ifade eden Dumbadze, “İnegöl’ü Gürcistan’da çok iyi tanıyorlar. Özellikle sizi ve tüm Gürcüleri, festival, mobilya ve her şeyi tanıyorlar. Ben İnegöl’ün potansiyelini duyuyordum 5-10 yıl sonra İnegöl Türkiye için Amerika’nın Las Vegas’ı kadar olacak” diye konuştu.
 
İZNİK ZİYARETİ
 
Devlet Bakanı Gela Dumbadze ve Ankara Büyükelçisi Iraklı Koplatadze, İznik’te de incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Osman Sargın’la bir araya gelen Bakan Dumbadze, ardından Batum Kafkas Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Daha sonra Ayasofya Camii’ne geçen heyet, burada yetkililerden bilgi aldı. Dumbadze, İznik dünya kültür anlamında büyük bir yer. Ayasofya da bunu işaret etmekte ve hissettirmekte’ ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X