Güreş’in yeni patronu Aydın

Yeni Başkan Musa Aydın, ‘İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Bu çıtayı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız’ dedi.

Güreş’in yeni patronu Aydın
HABERİ PAYLAŞ

Türkiye Güreş Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Musa Aydın seçildi. Ankara’da yapılan olağanüstü genel kurulda, Musa Aydın ve Şeref Eroğlu yarıştı. 

277 delegeden 263’ünün katılımıyla yapılan genel kurulda, 12 oy geçersiz sayıldı. Geçerli 251 oydan 161’ini alan Musa Aydın, federasyonun yeni başkanı oldu. Diğer aday Şeref Eroğlu ise 90 oyda kaldı. Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, genel kurulun Türk güreşine hayırlı olmasını dileyerek, yüksek katılımlı ve şölen havasında geçen kongre nedeniyle delegelere teşekkür etti.

Madalyalara talibiz

2016 Rio Olimpiyatları öncesinde güreş ailesinin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Aydın, ‘Seçim bitti, bundan sonra ‘Sen-ben yok, biz var’ anlayışıyla güreşi hep birlikte ortak akılla yöneteceğiz. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Bu çıtayı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız. Camiadaki küslüklere son vereceğiz. Rio Olimpiyatları öncesinde güreş ailesinin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Altın madalya için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz ve inşallah Rio’nun zirvesine ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ diye konuştu. 

Aydın’ın yönetim Kurulu

Yusuf Ziya Coşar, Zeki Gül, Serdar Cinkılıç, Ünsal Kıraç, Selehattin Uyan, Enis Erdem, Ali İhsan Kabakcı, Mustafa Fidan, Latif Çakmak, Hasan Eroğlu, Erdin Özer, Yalçın Şanlı, Oktay Aktaş, Hüseyin Kaya.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X