Gururlandıran başarı tablosu

Emine Örnek Lisesi’nden 2 öğrenci, Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Seçim Konferansı’nda en iyi delegeler olma başarısını gösterdi.

Gururlandıran başarı tablosu

Avrupa Gençlik Parlamentosu Ulusal Seçim Konferansları’nda İngilizce diline olan hakimiyetleri ve etkileyici konuşmaları ile dikkat çeken Emine Örnek Koleji 11. Sınıf öğrencilerinden Cansu Kolay ve Oğul Mesut Kölçe, “Avrupa Gençlik Parlamentosu 18. Ulusal Seçim Konferansı”nda en iyi delegeler arasına girmeyi başardı. Gençler için düzenlenen en prestijli konferanslar olan ‘Avrupa Gençlik Parlamentosu Konferansları’ öğrenciler, konuştukları dile hakim olup, dili doğru ve etkili kullanarak fikirlerini ifade ediyor ve Avrupa ülkelerini yakından ilgilendiren sorunlara çözümler üretmeye çalışıyor. Cansu Kolay ve Oğul Mesut Kölçe de yaptıkları konuşmalarla jüri üyelerinin dikkatini çekmeyi başardı. 

Oğul Mesut Kölçe, 18.Ulusal Seçim Konferansı’na katılan 120 öğrenciden ilk 8 arasına girerek, Mart ayında İrlanda’da yapılacak olan uluslararası Avrupa Gençlik Parlamentosu Konferansı’na (The 1st International Session of European Youth Parliament, Dublin, Belfast/Irlanda) katılma hakkı elde ederken, Cansu Kolay da Almanya, Polonya, Fransa ve Avusturya’da yapılacak olan konferanslarından herhangi birine katılmaya hak kazandı. Öğrenciler, bu başarının asıl kaynağının Emine Örnek Eğitim Kurumları’nda İngilizce ve diğer yabancı dillere verilen önem olduğunu, bu konuda uluslararası başarısı olan okullarına çok şey borçlu olduklarını ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X