Güzelyalı imar planları onaylandı

Mahkeme kararıyla iptal edilen Güzelyalı 1/000 ölçekli revizyon uygulama imar planı Mudanya Belediyesi tarafından yeniden revize edilerek, ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda oy birliğiyle kabul edildi.

Güzelyalı imar planları onaylandı

Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen meclis toplantısında konuşan Mudanya’yı modern şehircilikle buluşturmak için çalıştıklarını kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “1992 planlarındaki sınırlara uyulmak kaydıyla yenilenen imar planları ile Mudanya’nın kimliğine ve tarihine özgü, turizm öncelikli bir kent planlaması ortaya çıkarılmış oldu. Sahil bandında kesintisiz yaya ve bisiklet yollarının planlandığı, belediye hizmet alanlarının, turizm alanlarının, sağlıklı hayat için gerekli olan bir çalışmayı Mudanya’mıza kazandırmış olduk. Modern, günümüz şartlarına ve gelecekteki ihtiyaçlara cevap verecek imar planı çalışması teknik ekiplerimiz tarafından hazırlandı. 413.5 hektarlık alanı kapsayan planlarla, mahkemenin iptal gerekçeleri ortadan kaldırıldı. Uzun yıllar boyunca plan değişikliğine gerek kalmayacak şekilde şehrin omurgası sayılacak bir çalışmaya imza attık” dedi.

Oturumda ayrıca, 2021 Mali Yılı Bütçesi 125 milyon 776 bin 200 lira olarak oy birliğiyle kabul edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X