Güzelyalı-Kurşunlu arasına alternatif yol

Güzelyalı’dan Kurşunlu istikametine devam edecek alternatif yol üzerinde kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirildi.

Güzelyalı-Kurşunlu arasına alternatif yol
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi’nin daha ulaşılabilir kent çalışmaları kapsamında Mudanya’dan Gemlik’e devam edecek alternatif yol üzerinde kamulaştırılan 4 binanın yıkımı yapıldı.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak, yatırımlarımızın büyük çoğunluğu ulaşıma yapılıyor. Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’nde de eskiden beri ulaşımla ilgili önemli bir sıkıntı vardı. Artık bu sıkıntıya da çözüm buluyoruz” dedi.

Özellikle Mudanya içinden Güzelyalı istikametine, Güzelyalı’dan da Kurşunlu ve Gemlik istikametine gitmek isteyen vatandaşların sahildeki dar sokakları kullanmak zorunda kaldıklarını ifade eden Altepe, “Planlarda olup da uygulamada olmayan bu yol için Büyükşehir Belediyesi olarak startı vermiştik, şimdi de uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Güzelyalı’nın tam ortasından geçecek olan bu caddenin uygulanması için 11 parselde kamulaştırma yapıldı ve 4 binanın da yıkılması gerekti. Bu binaların yıkımının ardından Güzelyalı içinde Eski Cami ile Yeni Büyük Cami arasındaki bu bölgenin, yani Mudanya’yı Kurşunlu Gemlik hattına bağlayan bu caddenin de imalatı başlamış olacak” diye konuştu.

ULAŞIM RAHATLAYACAK…

Çalışmaların, Çakal Dere üzerindeki köprü imalatını da kapsayacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Köprü ve bu yeni yolla birlikte uzun zamandır beklenen alternatif yolumuz gerçekleşmiş oluyor. Güzelyalı’ya büyük değer katacak olan bu çalışma, aynı zamanda bölge halkına büyük kolaylık sağlayacak” ifadelerine yer verdi.

Sadece kamulaştırma bedelinin 2 milyon TL tuttuğunu sözlerine ekleyen Altepe, yıkımın ardından Güzelyalı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X