Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile kutsal topraklara gidecek olan Düzceli hacı adayları Düzce Valisi Ali Fidan ve Belediye Başkanı Mehmet Keleşi’…

Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
HABERİ PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile kutsal topraklara gidecek olan Düzceli hacı adayları Düzce Valisi Ali Fidan ve Belediye Başkanı Mehmet Keleşi’nde katıldığı törenle kutsal topraklara uğurlandı. Hac vazifesini yerine getirmek için yola çıkacak olan hacı adayları Düzce Valisi Ali Fidan ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından kutsal topraklara dualarla uğurlandılar. Cedidiye Camii önünde yapılan törende konuşan Vali Fidan “Sizler kutsal topraklara gidiyorsunuz. Peygamber efendimizin evine gidiyorsunuz. Bizler için vatanımız için dua etmeyi unutmayın. Allah yolunuzu açık etsin” dedi. Konuşmaların ardından hacı adayları uğurlandı. Bazı hacı adayları göz yaşlarını tutmazken, yakınları ile bol bol hasret gidererek yola çıktılar. 364 Düzceli hacı adayı kutsal topraklara gidecek Düzce İl müftülüğü 2015 yılı hac organizasyonu kapsamında geçtiğimiz yıl ve bu yıl hac için ön kayıt almadı. Eski alınan kayırların içinden çekilen kurada 364 kişi hacca gitmeye hak kazandı. Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile 250, Düzce’de bulunan çeşitli seyahat acentelerinin organizasyonuyla da 114 olmak üzere 364 kişinin gideceği kutsal topraklara ilk seyahat Diyanet İşleri Başkanlığı kafilesi yola çıkmış oldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X