Hacivat’a çok amaçlı mahalle konağı

Yıldırım Belediyesi, mahallelere çok amaçlı konaklar kazandırmaya devam ediyor.

Hacivat’a çok amaçlı mahalle konağı

Mahalle kültürünü ayakta tutmayı hedefleyen Yıldırım Belediyesi, mahalle konaklarına bir yenisi daha eklendi. Yıldırım Belediyesi, bünyesinde YIL-MEK eğitim birimleri, deprem odası, muhtarlık ofisi, PTT tahsilat bürosu ve okul öncesi eğitim sınıfı bulunan Hacivat Mahalle Konağı’nı hizmete açtı.

Toplam 250 bin TL’ye mal olan konak 255 metre kare alana kuruldu. Açılış töreninde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, mahalle konağının aynı zamanda bir eğitim ve kültür merkezi olacağının altını çizerek, “Özellikle kadınlarımıza çok önem veriyoruz. YIL-MEK bünyesine düzenleyeceğimiz kurslarla kadınlarımızın meslek sahibi olmasına katkı sağlayacağız. Mahalle konağındaki okul öncesi eğitim birimi ile 50 çocuğa ev ortamında eğitim verilecek. Aile sıcaklığı oluşturan uzman eğitmenlerimiz, yavrularımıza anne baba şefkatiyle yaklaşıyor. Her şeyin en iyisini hak eden Yıldırımlılara hizmet etmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Plansız yapılaşmanın Yıldırım’ın değerini düşürdüğünü aktaran Başkan Edebali, “Kaliteli mimari projelerle ilçemizin değerini artıracağız. Kentsel dönüşüm projeleriyle bir taraftan binaların değerini yükseltirken, diğer taraftan da ilçemize yeni sosyal donatı alanları kazandırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yıldırım’ın hak ettiği konuma mahallelerdeki toplumsal kalkınmayla ulaşacağının altını çizen Başkan Edebali, “Mahalle konaklarımızda vatandaşlarımıza sunduğumuz eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle ideal şehir Yıldırım hedefine hızla ulaşacağız” diye konuştu.

Yıldırım’ın yapılan hizmetlerle her gün daha da geliştiğini söyleyen Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise, “İlçemiz gün geçtikçe hak ettiği seviyeye geliyor. Başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından Hacivat Mahalle Konağı hizmete açıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X