‘Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AB üyesi ülkeler, Vatikan’da bir araya geldiler. Papa ne zamandan beri AB üyesi oldu? Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi. Siz Türkiye’yi Müslüman olduğu için içeri almıyorsunuz.” dedi.

‘Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi’
HABERİ PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe’de toplu açılış törenlerinde vatandaşlara hitap etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar dürüst değil. Şimdi Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Vatikan’da bir araya geldiler. Bu gelişmeler bir şeyi çağrıştırıyor; hayırdır, Vatikan’da niye bir araya geldiniz, Papa’nın huzurunda niye bir araya geldiniz. Papa ne zamandan beri Avrupa Birliği üyesi oldu? Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi. Bize bugüne kadar ne dediler? ‘İkide bir, bize böyle diyorsunuz ama böyle bir şey yok’. Evet, siz Türkiye’yi Müslüman olduğu için içeri almıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

 

“Teröristlere verdikleri silahlar gün gelecek onlara dönecek”

 

“Unutmayın, yılanla çuvala giren ısırılmaktan kurtulmaz, bunu böyle bilin.” diyen Erdoğan, “Teröristlere verdikleri silahlar gün gelecek onlara dönecektir ama Türkiye’ye sattıkları silahlar, müttefiklik ilişkisi içinde onları da koruyacaktır. Bu gerçeği unutanlara artık söyleyecek sözümüz kalmamıştır.” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onların öfkesinin sebebi, bizim yanlış yola sapmamızdan değil, kendi güdümlerinden çıkmamızdan kaynaklanıyor.” diyerek şöyle konuştu:

 

“Yoksa bizim yolumuz Allah’ın izniyle dosdoğrudur. Bizim yolumuz ecdadımızın yoludur, tarihimizin yoludur, medeniyetimizin yoludur. Türkiye, bugünlere kolay gelmedi. Geçmişte hizmeti olan herkesi saygıyla yad ediyoruz ama şu da bir gerçektir ki asıl başarıyı son 14 yılda yakaladık. Bunun sırrı; istikrardır, güvendir. Bunun sırrı milletin emanetine gözü gibi bakan bir anlayışın tek başına iktidar olmasıdır.”

 

“Artık hükümetler bürolarda kurulmayacak”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık bu ülkede hükümetler otel odalarında kurulmayacak, bürolarda kurulmayacak, medya patronlarının talimatıyla hükümet kurulmayacak. Bir ayda 3 parti değiştiren tiplere artık ihtiyaç kalmayacak. Her şey şeffaf olacak, açık olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde, milletimiz kim tarafından ne kadar süre yönetileceğine sandıkta kendisi karar verecek.” şeklinde konuştu.

 

“Kürt kardeşlerime aba altından yine sopa gösteriyorlar”

 

“Çukurla, bombayla hayatlarını zindana çevirdikleri benim Kürt kardeşlerime aba altından yine sopa gösteriyorlar.” diyen Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

 

“Aynı şekilde FETÖ ihanet çetesinin de gelmeyen baharları için 16 Nisan’ı beklediklerini görüyoruz. Ne diyorlar? Yayın yapıyorlar değişik yerlerle. ‘Baharı bekleyin, bahar geliyor.’ diyorlar. Siz o baharı daha çok beklersiniz.”

 

Erdoğan, “DHKP/C, MLKP gibi ne kadar eli kanlı terör örgütü varsa, bunların yardakçılığını yapan ne kadar çevre varsa, hepsi de sabah ‘hayır’la kalkıyor, akşam ‘hayır’la yatıyor. Türkiye’ye zarar verme fırsatı doğar da bugüne kadar teröristlere hamilik yapmış ülkeler bundan geri kalır mı? Ülkemizin ayağını kaydırma imkanı çıkar da Neo Nazi partilerinin oyuncağı olmuş ülkeler bundan geri kalır mı?” dedi.

 

“Kandil, İmralı ve FETÖ alenen ‘hayır’ diyorlar”

 

“Siz nasıl 16 Nisan’ı iple çekiyorsanız, birileri de her gece kabus görüyor. İçeride, dışarıda kabus görüyorlar.” şeklinde konuşan Erdoğan, “Halk oylaması günü yaklaştıkça rahatsızlıkları iyice artıyor. İnanın bana ne yapacaklarını şaşırdılar. Eminim sizler de seyretmişsinizdir. Kandil’deki terör baronları hemen her gün bir video mesaj yayınlıyorlar. Düşünebiliyor musunuz? Kandil, İmralı. FETÖ Pensilvanya’dan yayınlıyor. Ne diyorlar? ‘Evet çıkarsa biz biteriz diyorlar.’ Açıktan alenen ‘hayır’ diyorlar.” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X