Hadi Sana’dan ayrıldı

Yemen’de Husilerin ev hapsinde tuttuğu, istifa eden Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur el-Hadi, serbest bırakıldıktan sonra başkent Sana’dan ayrılarak ülkenin güneyindeki Aden’e giderken, evinin Husi militanlar tarafından yağmalandığı bildirildi.

Hadi Sana’dan ayrıldı
HABERİ PAYLAŞ

Eski cumhurbaşkanına yakın kaynaklar, Hadi’nin Husilerin bilgisi olmadan Sana’daki evinden ayrıldığını ileri sürdü. Husiler ise Hadi’nin kılık değiştirerek evden çıktığını açıkladı. Görgü tanıkları Hadi’nin ayrılmasınından sonra evinin Husi militanlar tarafından yağmalandığını ve evin bekçilerinden birinin açılan ateş sonucu yaralandığını anlattı.

Öte yandan İbb kentinde düzenlenen Husi karşıtı gösterilerde ise protestocuların üzerine açılan ateş sonucu 1kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Başkent Sana’da da Husi Ensarullah Hareketi’nin yönetime el koymasını protesto için eylem düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın önünden hareket eden yüzlerce gösterici, Husilerin ‘Cumhurbaşkanlığı ve hükümete yönelik darbesini’ protesto etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X