Hafriyat uyarısı

Orhangazi Belediyesi’nin hafriyat atıklarıyla ilgili düzenlediği toplantıda, uygunsuz alanlara dökülen atıkların doğa ve insan hayatına olumsuz etkileri anlatıldı.

Hafriyat uyarısı

NEVZAT OKUMUŞ

Hafriyat işi yapan firma temsilcilerinin katıldğı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Şube Müdürü Esra Eser, çevre kuralları ve Büyükşehir sınırları içerisinde çevreyle ilgili alınan tedbirler, yasak alanlara dökülen hafriyatlar ve bu konuda yapılan işlemleri aktardı.

BÜYÜK CEZA VAR

Belediye Başkan Yardımcısı Tarık Erdem de, “Bu konuda son kez uyarıyoruz. Her türlü hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntılarının bertaraf edilmesi hususunda muhakkak surette taşıma ve kabul belgeleri alınmalı. Taşıyıcı araçlara GPRS cihazları takılmalı. Hafriyat atıklarının yetkili döküm sahalarına dökülmesi gerekiyor. Bunlar yapılmadığı takdirde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı çok ciddi cezalar ve yaptırımlar var. Eğer bu yanlışları şahıs firmaları yaparsa 46 bin 501 TL, tüzel kişiler yaparsa 139 bin 503 TL ceza uygulanacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X