Hakan Çavuşoğlu Bosna Hersek’te

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki temasları kapsamında bağımsız Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç’in kabrini ziyaret etti.

Hakan Çavuşoğlu Bosna Hersek’te

Merhum İzetbegoviç’in Kovaçi Şehitliği’ndeki kabrine, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ve beraberindeki heyetle gelen Çavuşoğlu, mezara çiçek bırakıp dua etti.

 

Heyet, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlikten ayrıldı.

 

Çavuşoğlu daha sonra, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından önceki yıllarda onarılan Mevlevihane’ye gelerek burada incelemelerde bulundu.

 

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsünü de ziyaret eden Çavuşoğlu, Enstitü Müdürü Mehmet Akif Yaman’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve enstitüdeki Boşnak öğrencilerin ney performansını dinledi.

 

Çavuşoğlu, Saraybosna’daki temasları çerçevesinde Bosna Hersek Ulusal Müzesi’nde Türk okçuluğunun tarihsel gelişimini anlatan “Kemankeş Türk Okçuluğu Sergisi”nin açılışına katılacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X