Hakan Fidan’ın darbe girişimi öncesi Genelkurmay’dan çıkış anı

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi öncesi Genelkurmay Karargahı’ına gelen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Karargah’tan çıkış anının görüntüleri ortaya çıktı.

Hakan Fidan’ın darbe girişimi öncesi Genelkurmay’dan çıkış anı

Darbe girişimi öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la görüştüğü bilinen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, o gün ile ilgili görüntüleri Genelkurmay’ın güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir kadın subayın refakat ettiği Fidan, saat 20.20’de karargahtan ayrılıyor. Bununla ilgili daha önce MİT tarafından TBMM Darbe Araştırma Komisyonu’na gönderilen raporda, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın 15 Temmuz günü, saat 18.00 sıralarında Genelkurmay Başkanı ile bir arada olduğu esnada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma müdürünü aradığı, ancak Cumhurbaşkanına ulaşamadığı, koruma müdüründen bir anormallik olmadığı yönünde bilgi aldığı aktarılmıştı.

Raporda ayrıca MİT Müsteşarı Fidan’ın Genelkurmay Karargahı’nda bir süre beklemeye devam ettiği, ancak Kara Kuvvetleri Komutanı’nda ‘Saldırı ihbarının teyidine yönelik herhangi bir haber gelmemesi üzerine’ saat 20.30 da MİT Karargahında Suriye Ulusal Koalisyonu eski Başkanı Muaz Hatip ile olan randevusu nedeniyle saat 20.20’de Genelkurmay Karargahı’ndan ayrıldığı belirtilmişti. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X