‘Hakemlerin stadyumdan çıkmaması için talimat verdim’

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hakem Çağatay Şahan ve yardımcılarının stadyumdan çıkmaması için talimatı kendisinin verdiğini söyledi.

‘Hakemlerin stadyumdan çıkmaması için talimat verdim’

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hakem Çağatay Şahan ve yardımcılarının stadyumdan çıkmaması için talimatı kendisinin verdiğini belirterek, “Bu karar Trabzonspor için, bu şehir için ve Türk futbolu için bir milat olacak. Benim alacağım hapis cezası da, bana federasyonun vereceği sahaya girmeme cezası da beni hiç ilgilendirmiyor. Trabzonspor’un namusunu korumak için canımı bile ortaya koymaya hazırım” dedi.

 

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor ile Gaziantepspor arasında oynanan müsabakanın son bölümlerinde yaşanan penaltı tartışmalarının ardından açıklamalarda bulundu. Tartışmalı pozisyonun ardından maçın bitmesiyle hakem Çağatay Şahan ve yardımcıları Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda 4 saat bekletilmiş ve geniş güvenlik önlemleriyle stattan ayrılmıştı. Havalimanında bazı yöneticiler ve bir grup bordo-mavili taraftar tarafından “Büyük başkan” tezahüratlarıyla karşılanan Hacıosmanoğlu, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“TRABZONSPOR VE BİZİM ÜZERİMİZE KARANLIK GÜÇLERİN OYNADIĞI BİR OYUN VAR”

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ligin ilk 4 haftasında herkesin konuştuğu bir Trabzonspor’un olduğunu belirterek, “Eşimin sağlık sorunları yaşadığı için maçlara da gelemedim. Biz Trabzonspor için 2.5 yıldır büyük bir mücadele veriyoruz. Bu sezon herkesin takdir ettiği iyi bir kadro kurduk. İlk 4 hafta herkes bizi konuştu. 4. haftadan sonra Trabzonspor’un ve bizim üzerimize karanlık güçlerin oynadığı bir oyun var. Bu benim şahsımla alakalı değil, Trabzonspor’la ve bu şehirle alakalı. Bu şehir öyle bir şehir ki bu şehrin üzerine oyun oynamak kimsenin haddi değil. Bu şehir zaten ona müsaade etmez. Bir dedik, iki dedik konuşmadık. Üçüncüsünde bir şeyler ifade etmeye çalıştık ama herhalde insanlar anlamıyor. Bu şehir medeniyetlerin, dünyayı 600 sene yöneten Osmanlı’nın önemli padişahlarının gelip geçtiği bir şehir. İnsanlar herhalde nüfusu 1 milyon diye küçük görmeye çalışıyor ama onun kat kat daha gücü bu şehrin dışında yaşıyor. Benim anlamadığım konu bu insanlar cesaretleri nereden alıyorlar? 3 hafta üst üste Trabzon’a gelip, Trabzonspor’u katletme cesaretini nerede buluyorlar? Ben bugün hasta eşimi bırakıp gece Trabzon’a geldim” diye konuştu.

“HAKEMİN STADYUMDAN ÇIKMAMASI İÇİN TALİMATI BEN VERDİM”

Hakemlerin stadyumdan çıkmaması için talimatı kendisinin verdiğini belirten Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor’a oyun oynayarak onun yolunu kesmeye kalkanların, bu şehre gelip de bu şehirden rahat çıkamayacaklarının bilincine varmalarını istedim. Belki Türkiye’ye rezil olacağız. Belki dünyaya rezil olacağız. Türk futbolunda bir milat olması ve Trabzon’a gelip de bu şehirde Trabzonspor’u katledenlerin buradan gülerek, uçaklarına binip gidecekleri yere gidemeyeceği bir şehir olduğunu bilmelerini istiyorum. Ben talimat verdim. Çayını, kahvesini ve yemeğini ısmarlayın ama ‘sabaha kadar, ben gelene kadar bu hakem o stadyumdan çıkmayacak’ dedim. Devletin her kademesinden arayanlar oldu ama telefonlarına bakmadım. Benim de saygı duyduğum, gönül bağım olan, onun için şahsım olarak yapamayacağım hiç bir şey yok. O değerli insan beni aradıktan sonra hem Türkiye’ye hem de dünya genelinde büyük rezillik yaşamayalım diye, bu yanlışların da hesabı sorulacak sözü üzerine ben de aradım ve bizi katleden şahısların Trabzon’a yakışan şekilde en ufak fiziki müdahalede bulunmadan bu şehri terk etmelerine müsaade ettim. Trabzon’un ve Trabzonspor’un üzerine oyun oynayan insanlar, senaryo yazanlar. Bizim içimizde de hainlerin olduğunu biliyorum. Burada kaybeden Trabzonspor olacak. Kaybeden İbrahim Hacıosmanoğlu olmayacak. Her maçtan sonra bu takım yenilsin de Hacıosmanoğlu gitsin diye uğraşan insanlar da var. Buraya gelip de Trabzonspor’u katledenlere o insanlar cesaret veriyor. Bizim onlara ihtiyacımız da yok, biz bunların hepsinin üstesinden geliriz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X