Halep’e 20 TIR yardım

Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından hazırlanan ve yakacak yardımlarının bulunduğu 20 TIR, Halep’teki Müslümanlara ulaştırılmak üzere Bursa’dan yola çıktı.

Halep’e 20 TIR yardım
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Stadyumu önünde yapılan törenle, 20 TIR yardım ihtiyaç sahiplerine gönderildi. Törende, Halep’te yaşanan katliam kınanarak zorda kalan ve hayatını kaybeden Müslümanlar için dualar okundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin çalışmalarıyla 20 TIR ve 500 ton yakacak malzemesinin Suriye’deki Müslümanlara gönderildiğini söyledi. Başkan Altepe, Türkiye’nin dünyaya yardımda ilk sıralarda olduğunu belirterek, “Dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa, bizim milletimiz orada, hayırseverlerimiz orada… Büyük devlet, büyük bir millet böyle olur. Bu millet boşuna tarih yazmadı” dedi.

Türkiye’de hem devletin hem de hayırseverlerin ve yerel yönetimlerin mağdura her zaman yardım elini uzattığını anlatan Başkan Altepe, “Mağdurun dinine, diline, ırkına bakmıyoruz. Kimin başına bir felaket gelse biz hep yanında oluyoruz. Sadece devlet olarak değil, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak da Bursalı hayırseverlerle her yerdeyiz. Suriye de bizim bir parçamız, iyi ki Türkiye onların yanında… Onların da sığınabileceği en büyük liman Türkiye. İyi ki Türkiye gibi büyük bir dostları var. Bugün belki zorluk çekiyorlar, dünya onları görmek, duymak istemiyor. Ama gelecekleri inşallah parlak. Çünkü artık Türkiye ile bütünleştiler. Zaten kaderimiz beraberdi, şimdiden sonra da hep beraber olacağız” diye konuştu.

Başkan Altepe, bugüne kadar Bursa’dan Suriye’ye gönderilen yardımların 420 TIR’ı bulduğunu ifade ederek, “Bunlar yetmez, sonuna kadar, o milletin yüzü gülene kadar yardımlarımızı göstereceğiz. Dost her zaman belli olmalı. Bizler de bu dostluğumuzu göstereceğiz. Onlar huzura erinceye kadar bizler de onlar için mücadele edeceğiz. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Altepe, Suriye’deki zulmün bir an önce bitmesini diledi.

HALEP İÇİN HAREKETE GEÇ

Hayrat İnsani Yardım Derneği Başkanı Av. Hakkı Aygün de “Devletimizle, milletimizle, kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber Halep’teki kardeşlerimiz için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından içerisinde yakacak malzemesi bulunan yardım TIR’ları, dualarla uğurlandı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X