Halkla bütünleşmeyen proje başarıya ulaşamaz

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım`daki dönüşümün hayata sağlıklı olarak geçirilebilmesi için master planın halk tarafından da benimsenmesinin çok önemli olduğunu belirtti.

Halkla bütünleşmeyen proje başarıya ulaşamaz
Yıldırım’da kentsel dönüşümün altyapısını hazırlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşümü başarılı bir şekilde hayata geçirmiş olan şehirlerin, bunu halkla bütünleşerek başardığını söyledi.
 
Başkan Edebali, halkla bütünleşmeyen hiçbir projenin başarıya ulaşamayacağını belirterek, “Bu sebeple de kentsel dönüşümü halkımızın katılımı ile başarabiliriz. Yıldırım’ın insanları istekli, gururlu ve güzeldir. Yıldırım’ın insanları yeşil bir kentte, tarihi zenginlikler ve doğal güzelliklerle yaşamak özlemindedir. Bu şehir daha güvenilir ve daha yaşanabilir bir yer haline getirilecektir” diye konuştu. Dönüşümün ‘kentsel’ kısmının yanı sıra ‘sosyal’ kısmının da önemli olduğunun altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin kalkınmasına destek olacağız ve onları teşvik edeceğiz. Aşevleri, okul aile birlikleri, mahalleleri koruma ve güzelleştirme dernekleri, mahalle ve site yönetimleri ve muhtarlar arasında bir bağ oluşturup mahalle yönetimlerinin problem ve isteklerine çözümler getireceğiz” diye konuştu.
 
SOSYAL YÖNÜ GÜÇLÜ YILDIRIM
 
Yıldırım’ın çok çeşitli sosyal bir yapıya sahip olduğu vurgusunu da yapan Başkan Edebali, “Çeşitliliğimize sahip çıkarken, bizi tek bir toplum ve tek bir millet yapacak ortak değerlerimizi güçlendirmeliyiz. Çeşitliliğimizi yansıtan toplumsal kimliğimizi güzelleştireceğiz. Toplumsal kalkınma ve yönetişime halkın katılımını teşvik edeceğiz. Güvenli topluluklar ve güvenli işyerleri için planlar yapacağız. İşçilerin işyerlerindeki güvenliğine önem vereceğiz. Yıldırım için yeni bir kütüphane sistemi oluşturacağız. Kadınlarımıza, kadın sağlığı ve eğitim merkezleri yapacağız. Yıldırım’daki tüm mahallelere kreş açacağız. Kayak eğitim merkezleri, yüzme havuzları, spor merkezleri ve kulüpleri ile 5000 kişilik spor arenası inşa edeceğiz. Yıldırım’da yarı profesyonel spor takımları oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X