Hamitler pazar alanı Müezzinoğlu tarafından açıldı

Osmangazi Belediyesi’nin, planlı şehirleşmenin en güzel örneklerinden olan Hamitler Mahallesi’nde yaptırdığı modern pazar alanı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle açıldı.

Hamitler pazar alanı Müezzinoğlu tarafından açıldı

Hamitler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan modern pazar yerinin açılışına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Osmangazi Kaymakamı Dr. Necdet Türker, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, AK Parti Bursa Milletvekili Adayları Ahmet Kılıç ve Yüksel Yeni, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı. Pazar yerinin açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, göreve geldikleri ilk günden bu güne geçen 6 yıllık sürede, ilçenin dört bir yanında mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet ürettiklerini söyledi. Bunlardan en önemlilerinin, hiç şüphesiz vatandaşların yaşamını kolaylaştıran, yapıldığı mahalleye prestij katan, bölgeyi cazibe merkezi haline getiren yatırımlar olduğuna vurgu yapan Dündar, “Mahallelerimizin yapısına ve ihtiyacına göre planladığımız otoparktan yaşam alanına, sosyal ve kültürel tesislerden spor alanlarına, tarihi mirastan kültür sanata ve eğitime kadar, hayatın her alanındaki yatırımlarımız hızla devam ediyor” dedi. 

13 bin 201 metrekare alana inşa edilen pazar alanında, iki açık otopark, balıkçılara özel bölüm, zabıta birimi, çay ocağı gibi birimlerin de bulunduğunu söyleyen Dündar, kısa sürede tamamlayarak hizmete açtıkları pazar alanı için 3 milyon 500 bin lira kaynak kullandıklarını belirtti. Hamitler Bölgesinin, yapılan imar düzenlemeleri sonrası modern şehirleşmenin en güzel örneklerinin yer aldığı mahallelerden biri olduğunu söyleyen Mustafa Dündar, “Bugün açılışını yaptığımız pazar yerimizde 154 esnafımız tezgah açacak. Cumartesi günleri sebze meyve, pazar günü de tekstil pazarı olarak hizmet verecek. Bizim hizmet anlayışımız bina yapmak değil. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Dostun evi gönüllerdir’ Bizler de gönüllere talibiz. Gönülleri abad ettiniz mi şehir de kalkınır, hizmet de değerini bulur. Biz gönüllere girdiğimizde kendimizi hizmet üretmiş kabul ediyoruz. Sizlerin hayatına konfor ve mutluluk getiren, çocuklarımızın yüzünü güldüren hizmetler bizim yüz akımızdır. Bu ilhamla projeler üretiyoruz. Bunun için ‘İşimiz Hizmet Gücümüz Osmangazi’ diyoruz” diye konuştu.

Açılış törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuşmasında yaptığı başarılı çalışmalar için Başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti. Hamitler Kapalı Pazar Alanı’nın son derece modern ve sağlıklı bir yer olduğunu belirten Müezzinoğlu, “Bu son derece modern Hamitler Kapalı Pazar alanının, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Modern bir yerleşim için modern evlere, ulaşım yollarına, parklara ve eğitim alanları ile ibadethanelere ihtiyaç var. Hamitlere baktığımızda medeniyetin tüm izlerini görebiliyoruz. Yollarıyla, yeşil alanlarıyla, modern pazar yeriyle geleceğe umutla ve güvenle bakan bir mahalle. Gelecek nesillerimizin sağlıklı sokaklarda ve mahallelerde büyümesine vesile olan herkese, başta Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık Bakanlığı olarak sağlıklı birey, sağlıklı nesil, sağlıklı aile ve sağlıklı toplum dediklerini, bunun için de sağlıklı sokaklara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Müezzinoğlu, “Bu anlamda yerel yönetimlerle bir arada yürümek, nesillerimizin yarınlara güvenle yolculuk yapabilmeleri adına, gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız, gerek ilçe Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Burada yerel yönetimler çok önemli. Onlar bizim medeniyetimizin tabiri ile, Şehr-ül Eminleri. Şehrin her konuda sorumluluklarını üstlenen ve şehrin yarınlara sağlıklı yürümesini sağlayan emin kişilerdir. Bu anlamda Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a yaptığı güzel ve başarılı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Yönetici demek yönettiklerine hükmeden değildir. Yönetici demek, yönettiklerinin önünde yürüyen, ona öncülük eden, onun derdini kendi derdi bilen, derdini çözmekle ilgili sorumluluklarını en iyi yapan kişi demektir” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse de, Osmangazi’de başarılı çalışmalara imza atan Başkan Mustafa Dündar’ı, gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı kutladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X