‘Harekat öncesi Rusya, ABD ve Kuzey Irak’ı bilgilendirdik’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincar’a düzenlenen hava operasyonuyla ilgili olarak, “Harekat öncesi Rusya, ABD ve Kuzey Irak’ı bilgilendirdik” dedi.

‘Harekat öncesi Rusya, ABD ve Kuzey Irak’ı bilgilendirdik’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reuters’a açıklamalarda bulundu. AKPM’nn Türkiye kararıyla ilgili olarak “Karar tamamen siyasi, tanımıyoruz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincar’a düzenlenen hava harekatıyla ilgili olarak da, “Harekat öncesi Rusya, ABD ve K.Irak’ı bilgilendirdik. Operasyonlar kesinlikle Peşmerge’ye karşı değil. Terörden arındırılana kadar operasyonlar sürecek. Sincar bizim için 2. Kandil’dir, buna müsaade etmeyiz. Sincar’ın PKK üssü olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

 

Referandum sonuçlarıyla ilgili olarak, “Sonuçlar açıklandıktan sonra partime geri döneceğim. 2017’de kongre yapılamayacağı söz konusu değil” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “YSK’nın kararı nihai, bunun daha ilerisi yok. AYM’nin de AİHM’in de böyle bir yetkisi yok” dedi.

 

Kabine revizyonunun gündemde olmadığını dile getiren Erdoğan, “Şu anda Türkiye’nin gündeminde bir erken seçim yok” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X