Harmancık ve Keles’te öncelik altyapı ve yol

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Harmancık ve Keles ilçelerini de ziyaret edip, projeleri masaya yatırırken, böylelikle Osmangazi ve Yıldırım dışındaki tüm ilçelerin 2018 yol haritasını belirlemiş oldu.

Harmancık ve Keles’te öncelik altyapı ve yol
HABERİ PAYLAŞ

Harmancık ve Keles ilçelerinde önceliğin yol ve altyapı hizmetleri olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, önümüzdeki dönemde özellikle dağ ilçelerinde turizm, tarım ve hayvancılık konusunda farkındalık oluşturacak yatırımlar yapılacağını açıkladı.

Göreve başladığı ilk andan itibaren mevcut durumun tespitini yapmak ve hayata geçirilecek projelerde öncelikleri belirlemek için yoğun bir mesai harcayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 30 Kasım’da Yenişehir ve İznik’le başlattığı merkez dışındaki ilçe ziyaretlerini Keles ve Harmancık’la birlikte tamamlamış oldu. Böylelikle Osmangazi ve Yıldırım dışındaki tüm ilçelerde revize edilecek ve 2018 programına alınacak tüm projeler de belirlenmiş oldu.

Öncelik yol ve altyapı

İlçelerde koordinatörlük yapılanmasına son verip, yapılacak tüm çalışmalarda ilçe belediye başkanlarını muhatap alacağını açıklayan Başkan Aktaş, Harmancık ilçe ziyaretinde de Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ile bir araya geldi. Büyükşehir ve Harmancık Belediyesi bürokratlarının da katıldığı toplantıda, Harmancık ilçesinde devam eden ve yapılması planlanan projeler tek tek ele alındı. Her fırsatta bütçe gerçeklikleri doğrultusunda fantezi işlerden uzak durup, önceliklere göre hareket edeceklerinin altını çizen Başkan Aktaş, “Harmancık ilçemizde de tüm projeleri enine boyuna tartıştık. Belirlediğimiz projeleri kalan süre zarfında hayata geçirmek zorundayız. Amacımız hizmet çıtasını daha yukarıya çıkarmak. Eksiklikler, aksaklıklar mutlaka olacaktır ancak bu bölgede yol ve altyapı sorunu önceliğimiz olacak” dedi.

Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya da verimli bir toplantı olduğunu, acil ihtiyaçların tespit edildiğini belirterek, 2018 yılında yapılacak hizmetlerin Harmancık için hayırlı olmasını diledi.

Farkındalık oluşacak

Başkan Aktaş’ın dağ ilçelerindeki son durağı Keles oldu. Keles’in önceliklerini tespit etmek amacıyla Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ve belediye bürokratlarıyla bir araya gelen Başkan Aktaş, burada da 2018’de hayata geçilecek projeleri belirledi. Yapılan toplantıda yaşanan sıkıntılar, istek ve arzuların tek tek konuşulduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Keles’e bundan sonraki gelişimiz temel atmalar ve açılışlar için olacak. Esnaf ziyaretlerimiz olacak. Bu bölgenin kalkınması, özellikle ekonominin canlanması için Büyükşehir’in üzerine düşen ne varsa yapacağız. Ama dört dağ ilçemizin de kaderi turizm, tarım ve hayvancık. Bu alanlarda farkındalık oluşturacak projeler üretmeliyiz. İlk etapta Keles Belediyemize bungalov evlerle ilgili 112 bin liralık finansman desteği sağlayacağız. Bunun yanında Bursa ve İnegöl bağlantısını sağlayan yol sorunu da çözülünce bölgenin daha cazip hale geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke de Büyükşehir Belediyesi ile elbirliğiyle planlanan yatırımları hayata geçireceklerini belirterek, katkıları nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X