Harmancık’a 3 eğitim yuvası birden

Büyükşehir Belediyesi’nin hayırsever işadamları Muhammed Etkeser ve Celal Demir’in destekleriyle Harmancık’a kazandıracağı ilkokul, imam hatip ortaokulu ve halk eğitim merkezinin temeli atıldı.

Harmancık’a 3 eğitim yuvası birden
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayırsever işadamları Muhammed Etkeser ve Celal Demir’in katkılarıyla yaptırılacak okulların temeli atıldı. 

 

Harmancık’taki temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra, Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan ve Keles Belediye Başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Harmancık Kaymakamı Enis Aslantatar ile ilçe halkı katıldı.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaşanan hizmet ve bereket döneminin kendini her alanda hissettirdiğini, Bursa’nın en küçük ilçesi Harmancık’ta aynı anda 3 okulun birden yapıldığını söyledi. Yıllardır söylenip, gerçekleştirilemeyen hizmetlerin bir bir hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Bunların hepsi hayaldi, ancak şimdi gerçekleşiyor. Harmancık Belediye Başkanımız bize önce okulun birini söyledi, sonra diğerini sonra da halk eğitim merkezini. Baktık ki üçü de yan yana. Ama bunları yapmak için 3 hayırseveri nasıl bulacağız derken, bu işlere gönlünü adayan değerli işadamlarımız Muhammed Etkeser ve Celal Demir çıktı. Onlara şükranlarımızı arz ediyorum. Hayırlı insan böyle olur. Sadece kendisine, ailesine değil, ülkesine, vatanına, milletine hizmet eder. Ne mutlu sizlere ki böyle hayırseverlerimiz var. 

Çocuklarımızın eğitim alacağı 3 okulu inşa eden hayırseverlerimiz hayal olanı gerçeğe dönüştürüyor. Bu ilim irfan yuvalarından çıkan öğrencilerimiz bölgenin her alanda kalkınması için çalışacaklar. Tüm bu yatırımlarla inşallah tersine göç başlayacak. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Gençlerimizin en güzel şekilde yetişmesi hedefiyle okullarımızın ne eksiği varsa gideriyoruz. Bursa genelinde yaptığımız spor tesisi 250’yi aştı. Dünya çapında bir bilim merkezi yaptık. Buradan gençlerimizi götürüyoruz. Teorik eğitimleri uygulamaya dönüştürüyorlar. Son yapılanlarla 200 milyonluk bir yatırım yapılmış olacak. Onlar bizim geleceğimiz” diye konuştu. 

Harmancık Mustafa Çetinkaya da bu hizmetleri yapmanın her kula nasip olmayacağını hatırlatarak, ilçeye yaptığı hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

İlçe Kaymakamı Enis Aslantatar ise “Bu memleketin güzel öğrencileri, çok yakında güzel bir eğitim komplesinde eğitim görecekler. Bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve hayırseverlerimizin üzerinden hayır duaları hiç eksik olmayacak” dedi.

Hayırsever işadamları adına konuşan Celal Demir de bu hayırlı işi yapmaları için vesile olan Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Toplam 4600 metrekare inşaat alanına sahip proje kapsamında 12 derslikli ilkokul, 12 derslikli imam hatip ortaokulu, beden eğitimi salonu, kantin, kütüphane, konferans salonu ile 3 derslik ve dinlenme alanlarının bulunacağı halk eğitim merkezi yapılacak.

Konuşmaların ardından Harmancık’ta eğitimin çıtasını yükseltecek 3 okulun temeli Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından atıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X