Harput duruşmaya emekli vali kimliğiyle geldi   

 Aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput’un da bulunduğu 48 sanığın istinaf mahkemesindeki yargılanmasına devam edildi.

Harput duruşmaya emekli vali kimliğiyle geldi   
HABERİ PAYLAŞ

Duruşmaya girerken polisler tarafından yapılan kimlik tespitinde kimliğini unuttuğunu söyleyen Harput, emekli vali kimliğini gösterdi. Halen emekli maaşı aldığını, aylık gelirinin 9 bin lira olduğunu söyledi. Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nce konferans salonunda görülen davanın duruşmasında, ilk derece mahkemesince verilen karar uyarınca tutuklu 3 sanık, bazıları ev hapsinde bulunan tutuksuz 31 sanık ve haklarında beraat kararı verilen 10 sanık ile ceza verilmesine yer olmadığına kanaat edilen 3 sanık hazır bulundu. İlk derece mahkemesindeki karar duruşmasında hakkında tutuklama kararı verilen Celal Sevmezler ise duruşmaya katılmadı. 5 gün sürecek davanın üçüncü gününde dinlenen bazı tutuksuz sanıklar, aldıkları cezalara itiraz ederek beraatlarını talep etti. Mahkeme heyeti, diğer sanıkların da dinlenmesi için duruşmaya yarına kadar ara verdi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X