Hastane kreşine Şerafettin Atalay ismini vereceğiz

AK Partili Yıldırım Belediyesi, ilçede yaptığı kreşe, bir süre önce vefat eden CHP’li meclis üyesi Şerafettin Atalay’ın ismini verme kararı aldı. Bu karar taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı.

Hastane kreşine Şerafettin Atalay ismini vereceğiz

Yıldırım Belediyesi’nin Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kazandıracağı kreşin inşası hızla devam ediyor. Maliyeti 1 milyon TL’yi geçen ve yüksek standartlara sahip eğitim kurumu olacak kreş, tamamlandığında Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin uzun yıllardır devam eden sıkıntısına çare olacak. Toplamda bin 530 metrekarelik alanda hizmet verecek modern binanın içerisinde 5 adet oyun ve etkinlik odası, emekleme odası, emzirme odası, sağlık odası ve 2 adet uyku odası yer alacak.

Yapımı devam eden kreş binasının inşaatında incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kreşin tamamlandığında bölgeye artı değer katacağını söyleyerek, “Ülkenin güçlenmesi çocukların alacağı sağlam temellere dayanan bir eğitimle mümkün olabilir. Geleceğin öğretmenleri, doktorları, mühendisleri ve devlet yöneticileri bugünün çocukları arasından çıkacak. Her alanda donanımlı bireyler yetiştirerek güçlü Yıldırım’ı ve güçlü bir ülkeyi inşa etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Başkan İsmail Hakkı Edebali, yapımı 2018’de tamamlanacak kreş binasına, yakın zamanda vefat eden Yıldırım Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Şerafettin Atalay’ın adının verileceğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X