Hastane okulunda ders zili

1997 yılında hizmet vermeye başlayan Türkiye’nin 54 yataklı ilk engelli çocuk hastanesi Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi hastane okulunda ders zili çaldı.

Hastane okulunda ders zili

Hastalıkları sebebiyle normal eğitimine devam edemeyen çocuklar, hastanede yattıkları sürede derslerinden geri kalmaması için açılan okulda öğretmenlerinin eşliğinde derslerine başladı.

 

Okulun ilk gününde, hastane ortamında da olsa okula devam eden 7 yaşındaki 2.sınıf öğrencisi Şeyma Yalçın “Burada çok mutluyum çünkü hem tedavi oluyorum, hem de okulumdan geri kalmıyorum” dedi.

Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Erkan Yıldırım ise ‘Burada açılan okulumuz sayesinde tedavi olan öğrencilerimizin hem kendi okullarında sene kayıpları önlenmiş olacak, hem de onların kendilerini daha iyi hissetmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz’ şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X