Hatice’nin adaylığı Fransa’yı karıştırdı

Fransa’da Pazar günü gerçekleştirilecek bölgesel seçimlerde, Marine Le Pen’in liderliğini yaptığı aşırı sağ parti Milli Cephe’den(FN) aday olan Türkiye kökenli Hatice Demir tartışmalara neden oldu.

Hatice’nin adaylığı Fransa’yı karıştırdı

Adaylığı ile ilgili  konuşan Demir, aşırı sağ partinin Türklerin de yararına olan değerleri savunduğunu iddia etti. Demir, Fransa’da içerisinde en çok Müslüman’ı barındıran partinin de yine aşırı sağ parti olduğunu söyledi. 

Hatice Demir, FN’e yöneltilen ırkçı nitelendirmesine de cevap verdi. Türkiye kökenli aday, aşırı sağ partide olmanın ırkçı olmak anlamına gelemeyeceğini belirterek, bazılarının partinin kurucusu ve onursal başkanı Jean Marie Le Pen’in politikalarına bakarak bu kanıya kapıldığı açıklamasında bulundu. Demir, kendisinin kökenini bile bile birçok seçmeninin de kendisine oy vermeye hazır olduğunu dile getirdi.

Hatice Demir’in bölgesel seçimlerde aşırı sağ parti Milli Cephe’den aday olması Fransa’daki Türklerin ise tepkisini çekti. Sosyal medya üzerinden Demir adaylığına ‘Bunu da gördük’ yorumları yapıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X