Hava kargo sektörü e-ticarete kayıyor

Turkish Kargo Orta ve Güney Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Tarık Parlak, hava kargonun geleceğinin elektronik ticaret ve kargo taşımaları olacağını ifade etti.

Hava kargo sektörü e-ticarete kayıyor

Parlak, Turkish Kargo olarak İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenen ve 130 ülkeden 3 bin 500 kişinin katıldığı Post-EXPO 2017’de stand açtıklarını söyledi. Fuar kapsamında katılımcı ülkelerin posta idareleri, ekspres kargo ve sektöre lojistik hizmet sağlayan firmalarla görüşmeler yaptıklarını belirten Parlak, iş fırsatlarını değerlendirdiklerini kaydetti. Global hava kargo sektörünün geleceği olan posta ve elektronik ticaret taşımalarında bilinirliliği artırmayı ve sektördeki karar vericilerle bir araya gelmeyi amaçladıklarını anlatan Parlak, hava kargonun geleceğinin elektronik ticaret ve kargo taşımaları olacağını vurguladı.

15’i kargo olmak üzere 328 uçakla taşımacılık yapan Turkish Kargo’nun, 777 ve 747 kargo uçaklarını da gelecekte filosuna katacağını dile getiren Parlak ‘’Turkish Kargo olarak bir yandan sektörün geleceği olan katma değeri yüksek kargoların taşındığı diğer yandan da sektörün ihtiyacı olan kapasiteye yatırım yapıyoruz” dedi.

Parlak, ayrıca PTT AŞ ile kargo taşımacılığı alanında yaptıkları iş birliğini global hale getirdiklerini ve özellikle yurt dışındaki taşımacılıkta iş birliğine devam edeceklerini sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X