‘Hayatımın en güzel günleri burada geçti’

Ömer Erdoğan, Bursaspor’da unutamayacağı anıları olduğunu söyledi ve ekledi: “Hayatımın en güzel günleri burada geçti”

‘Hayatımın en güzel günleri burada geçti’

Genç teknik adam, “Ben bu kulüpte kaptanlık, şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi’nde oynamak, Avrupa Kupaları’nda oynamak, Milli Takım’a gitmek, taraftar önünde sevilmek gibi duyguları yaşadım. Böyle güzel bir camiada olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.  

Bursaspor’un tarihinde ilk kez kazandığı Süper Lig şampiyonluk kupasını kaldıran Kaptan Ömer Erdoğan şimdilerde kupanın bir diğer mimarı Ertuğrul Sağlam’ın teknik heyetinde 1. adam olarak görev alıyor. Bakıldığında şuan ondan mutlusu yok. Şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Ömer Erdoğan, bütün hayallerini Bursaspor camiasında gerçekleştirmekten dolayı da çok mutlu. Futbolu noktaladıktan sonra antrenörlük hayatına geçiş yapan Ömer Erdoğan, OLAY Spor’un sorularını içtenlikle yanıtladı.

Pişman değilim

Bursaspor’da bütün hayallerini gerçekleştirdiğini anlatan Ömer Hoca, “Futbolu erken bıraktım dediğim olmadı. Çocukluğumda hayallerim sorulsaydı, şampiyonluk, kaptanlık, güzel bir camiada futbol oynamak olurdu. Taraftar önünde sevilmek olurdu. Bunların hepsini yaşadım. A Milli Takıma gittim. Şampiyonlar Ligi’nde, UEFA Avrupa Ligi’nde oynadık. Herşeyi yaşadım. Böyle güzel bir camiada güzel şeyler yaşadım. Her zaman böyle bir camiada futbolu bırakmak yakışır diyordum kendime. Bu yüzden pişman değilim” dedi.

Yanlış anlaşılmalar oldu

Hayatındaki son 7 yılın mükemmel geçtiğinin altını çizen Ömer Erdoğan, şöyle konuştu: “Son 7 yılım çok güzel geçti. Güzel bir kulüpte büyük başarılara imza attık. Futbolculuk kariyerimin en güzel sezonlarını geçirdim. Çok sevdiğim, sevildiğim şehirde futbolu bırakmak nasip oldu. Bıraktıktan sonra başka kulüplerden teklifler de aldım, ‘gel ağabeylik yap’ diye ama ben futbolu Bursaspor’da bırakma kararı almıştım. Sonra geçiş dönemi oldu. Erkan Körüstan başkan sağ olsun bana teklifte bulundu. Bazı yanlış anlaşılmalar oldu.”

Yıpranacağımı düşündüm

“Tatil döneminde düşünme fırsatım oldu. Başkanla görüşmemden sonra gerçek nedeni söylemeye çalıştım ama yanlış anlaşılmalar oldu. Sanal alemde çok tepki aldım. Hiç kimseyle sıkıntı yaşamadığım dönemden sonra böyle tepkiler almak beni üzdü açıkçası. Ben görüşmemde hayallerimde Bursaspor’da 1. teknik adam olarak görev almak vardı. Futbolculuktan hemen antrenörlüğe geçişte burada başlarsam sıkıntılar olabileceğini düşündüm. Hava değişiklikleri sonrası yıpranacağımı düşündüm.”

Pasif konumda olabilirdim

“Futbolcu arkadaşlar arasında belki çok pasif konuma gelecektim. Ben bu süreyi dışarıda geçirmek istediğimi söyledim ama bu yurt dışında diye anlaşıldı. Bu süreyi geçirebileceğim en doğru isim Ertuğrul Hoca’ydı. Zor yolu seçtim. En kolayı Bursa’da devam etmekti. Aile düzenimi burada kurmuştum çünkü. Benim için kolayı hemen Bursaspor’da göreve başlamaktı ama o zaman da 3., 4. teknik adam olarak görev yapacaktım. Teknik adamlar gelip gittikçe belki yıpranacaktım. Bu şekilde kendimi bir yerlere taşıyamazdım.”

Büyük teklifler geldi

“Bugüne kadar açıklamadım ama 7 yıllık dönemde buradan aldığımdan çok daha fazla kazanacağım teklifler geldi ama onları düşünmedim bile. Para için kulübümü hiçbir yere tercih etmedim. Sözleşmemi uzatırken son yılımda bırakma kararımı Ertuğrul Hocamla paylaştığımda hocam bana bir teklifte bulundu. ‘Futbolu bırakırsın, hemen yardımcı antrenör olarak devam edersin’ demişti. Ertuğrul Hocam Bursaspor’da daha uzun süre kalacak düşüncesiyle böyle karar vermiştik ama sonrasında yollar ayrıldı. Hoca değişikliği oldu.”

Yeni statta jübile kısmet olmadı

Ömer Erdoğan hayallerinde yeni statta jübile yapmak olduğunu ancak kısmet olmadığını söyledi. Erdoğan, “Hayalimde yeni stadımızda jübile yapmak vardı. Sezon öncesi stadımız yetişirse hocamızdan ricada bulunmak istiyordum. Ancak kısmet olmadı. Stat yetişmedi. 5-10 dakika oynayayım diye ama artık antrenör olarak ayak basacağız” dedi.

Antrenörlük çok daha zor

Çiçeği burnunda teknik adam, Ömer Erdoğan, antrenörlüğün futbolculuktan daha zor olduğunu ifade ederek, “Bu tarafa geçince daha iyi anlıyorsunuz. Futbol takım oyunu ama futbolculukta ilk olarak kendi performansından sorumlusun. Antrenörlük tarafında ise büyük bir grubu idare etmeye çalışıyorsun. Sadece antrenman bilimiyle bitmiyor. Psikolojiden anlamak ve birçok sıkıntıyla uğraşmak gerekiyor. Ben de şu anda öğrenme aşamasındayım. İlk sene Mutlu Hoca’nın arkasında görev aldım. Gözlemleme fırsatım oldu. Sonrasında 1. yardımcı antrenör olduğum da daha çok sorumluluk almaya başladım” dedi. 

Kampta çok çalıştılar

Ömer Erdoğan, kamp döneminin çok iyi geçtiğini ve oyuncuların iyi çalıştığını söyledi. Ömer, “Futbolculuk döneminden de biliyorum. Kamp dönemleri yorucu oluyor. Hava şartları da yoruyor. Futbolculuğun bence en önemli dönemi. Kamp iyi geçerse sezonu iyi geçiriyorsunuz. Herkes çok gayretliydi. İnşallah bunun meyvesini de alacağız” dedi. 

Takım taraftarla güzel

Bursaspor’un her zaman taraftarına ihtiyacı olduğunu anlatan Ömer, “Taraftarımız kulübüne sahip çıksın, onlara çok ihtiyacımız var. Geçen sezon dışarıdan izledik, ilgi anlamında çok düşüş vardı. Şampiyonluk döneminde çok büyük katkıları oldu. Yeni statla birlikte güzel bir başlangıç yaparız. O stat dolu olursa daha keyifli olacak. Bursaspor’un en büyük gücü taraftarı. Zaman zaman kırgınlıklar oluyor. Ama onlar olmadan oyuncular da daha az motive oluyor. İnşallah hep birlikte daha güzel günler yaşayacağız’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X