Hayko Cepkin’e ‘Maymuna benziyor’ diyen Davut Güloğlu için karar çıktı!

Karadenizli şarkıcı Davut Güloğlu 2010 yılında katıldığı bir programda Hayko Cepkin’e hakaretlerde bulunmuş, iki şarkıcı mahkemelik olmuştu.

Hayko Cepkin’e ‘Maymuna benziyor’ diyen Davut Güloğlu için karar çıktı!

Bugün sonuçlanan davada yargıtay, mahkemenin verdiği hükmün, usul ve yasaya uygun olduğunu belirtti ve şarkıcı Davut Güloğlu’nun Hayko Cepkin’le ilgili sözleri nedeniyle açılan tazminat davasının reddini onadı.
 

Katıldığı bir televizyon programında, Hayko Cepkin hakkındaki sözleri nedeniyle hakkında tazminat davası açılan şarkıcı Davut Güloğlu, 11. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat ödemeye mahkum edilmişti.
 

“MAYMUNA BENZİYOR”
 

Güloğlu’nun avukatının itirazı üzerine Yargıtay, mahkemenin verdiği kararı, eleştiri sınırları içinde kaldığı gerekçesiyle bozmuştu. Yeniden görülen davada, mahkeme, Hayko Cepkin’in açtığı davayı reddetmişti. Bu kez de Cepkin’in avukatı karara itiraz etti. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Cepkin’in açtığı tazminat davasının reddinin usul ve yasaya uygun olduğunu belirterek mahkemenin verdiği kararı onadı.
 

Mahkeme, “Maymuna benziyor” sözlerinin, eleştiri sınırları içinde kaldığını belirterek davayı reddetmişti.
 

Davut Güloğlu, 2010 yılında katıldığı bir televizyon programında Hayko Cepkin ile ilgili “Korku filminden çıkmış gibi maymuna benziyor, kedi mi köpek mi kesiyor belli değil” ifadelerini kullanmış, Cepkin de Güloğlu hakkında hakaret davası açmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X