‘Hayvan satın almayın, sahiplenin’

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hayvanseverlere “Hayvan satın almayın, sahiplenin” çağrısında bulundu.

‘Hayvan satın almayın, sahiplenin’
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlaşışı çerçevesinde faaliyet gösteren Yıldırım Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Tedavi Merkezi çalışmalarına devam ediyor. 2015 yılının başından itibaren son 8 aylık dönemde 3 bin 434 hayvan tedavi edilirken, sokaklardan 2 bin 376 hayvan toplandı. Bunlardan 549’una sıcak yuva bulundu. Yine sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmamaları için farklı bölgelere çok sayıda su kabı konularak, binlerce plastik su kabı da muhtarlıklar aracılığı ile vatandaşlara dağıtıldı. İlçede çok sayıda otomatik yem cihazı bulunurken, kediler ve kuşlar için de özel üretilmiş evler park ve bahçelere yerleştirildi.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4 Ekim Hayvan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda hayvanseverlere çağrıda bulunarak, “Hayvan satın almayın, sahiplenin” dedi. Mutlu toplumun yolunun hayvan sevgisinden geçtiği vurgusunu yapan ve hayvanların da yaşam hakkı bulunduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizen Edebali, “Bu canlılar da hayatın bütününde yer alıyor. Yaşama haklarına saygı göstererek bizden yalnızca şefkat bekleyen hayvanlara eziyet edilmemeli” dedi.

Sahiplendikten sonra bakılamayan hayvanların sokaklara bırakılmasının üzücü olduğunu dile getiren Başkan Edebali, hayvan sahibi olmak isteyenleri satın almak yerine Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sahipsiz Hayvan Bakım Evi’ne giderek sahiplenmeye davet etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X