Hayvan yetiştiricisine damızlık koç desteği

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Damızlık Geliştirme Projesi kapsamında İnegöllü sürü sahiplerine kıvırcık cinsi 7 adet koç verildi.

Hayvan yetiştiricisine damızlık koç desteği
HABERİ PAYLAŞ

SADULLAH ORGAN

 

Devlet destekli projede temin edilen koçlar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru ve Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik tarafından üreticilere teslim edildi. Değeri bin lira olan her koçun 250 lirası çiftçi, geri kalan 750 lirası da Bakanlık tarafından karşılandı. Çiftçinin, koçları Damızlık Geliştirme Projesi kapsamında 3 yıl boyunca damızlık olarak bulundurmak zorunda olduğunu belirten İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru, son yıllarda azalma gösteren hayvancılığı yeniden ayağa kaldırmak ve bu işten geçimini sağlayanların sayısının artmasını amaçlıyoruz” dedi.

ÖNEMSİYORUZ

İnegöl’ün sanayi şehri olduğu kadar sebze, meyve ve hayvancılık alanında gelişmiş bir şehir olduğunu ifade eden İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik ise, önemli gelir kaynaklarından biri olan hayvancılıkta girdi maliyetleri nedeniyle  gerileme yaşandığını ifade ederek, “Devletin hayvancılığı geliştirmek adına uygulamakta olduğu desteklemeleri önemsiyoruz. Bu durumun üreticimizin yeniden hayvancılığa yönelik ilgisini arttıracağına inanıyorum dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X