Hayvanlar sahipsiz değil

İnsan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere yerleştirilen kuş evleri Yıldırım’daki parklara ayrı bir güzellik katıyor.

Hayvanlar sahipsiz değil
HABERİ PAYLAŞ

Hayatın içerisinde hayvanların da yaşama hakkı olduğunun altın çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali “Emirsultan Cami, Yeşil Cami ve Yıldırım Külliyesi’ne 3 adet büyük boy, muhtelif park ve yeşil alanlara 200 adet orta boy ve 100 adet küçük boy kuş evi belediye ekiplerince yerleştirildi. 30 adet kedi evi de Yıldırım’ın yeşil alanlarında bulunan uygun noktalara yaptırıldı” diye konuştu.

 

Hayvanlara karşı duyarlılığın artarak devam edeceğini de belirten Başkan Edebali, “Hayvan barınağımızda kapasite yettiğince sahipsiz hayvanlarımızı koruma altında tuttuktan sonra gönüllü ailelerin bakımına teslim ediyoruz. Öte yandan Emirsultan Meydanı, Kaplıkaya Cazibe Merkezi alt girişi ve belediyemiz önünde geri dönüşebilen malzemelerle çalışan otomatik hayvan yemlikleri mevcut. Yıldırım’ın çeşitli yerlerinde yine hayvanların beslenme ve su ihtiyaçlarını gidermeleri için yem ve su kapları bulunuyor” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X