Hazır betonda kalite uyarısı

Bursa Beton Genel Müdürü Fatih Vardar, konut satın alırken, binanın yapımında kullanılan hazır betonun kalitesinin sorgulanması gerektiğini belirterek, bu şekilde doğal felaketlerde yaşanacak zararların en aza indirileleceğini söyledi.

Hazır betonda kalite uyarısı
Vardar yaptığı açıklamada, yaşamına değer veren bilinçli tüketicilerin, tercihlerini yaparken en azından inşaat işini üstlenen ve beton tedarik eden firmayı sorgulamak suretiyle kalitesiz hazır beton kullanımını engelleyeceğini vurguladı. İnşaatlarda dekorasyon malzemelerinin seçiminde gösterilen hassasiyetin daha fazlasının hazır beton kalitesinde gösterilmesi gerektiğini dile getiren Vardar, Türkiye’nin depremle pek çok kez yüz yüze geldiğini hatırlattı.
 
İKİNCİ PLANA ATILIYOR
 
Vardar, şöyle devam etti: “Bugün üretilen betonlar, yeni teknolojilerin kullanılmasıyla daha büyük gelişmeler göstermeye başladı. Tüm alt ve üst yapı inşaatlarında çok geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan beton, inşaat teknolojisinde vazgeçilmezliği ile hayati önem yüklenen taşıyıcı malzeme olarak hizmet vermektedir. Yaklaşık 100 yıllık bir maziye sahip olan ve şu anda işin ehli olmadığı halde maddi güce sahip olan herkes tarafından rahatlıkla üretilebilir hale gelen hazır beton, aslında ciddi bir mühendislik altyapısı gerektiriyor. Kaliteli beton için gerekli olan bu en önemli şart maalesef ikinci plana atılmaktadır“ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X