Hedefler paramparça

1920 yılında Mudanya’ya çıkan düşmana ilk kurşunu atıp şehit edilen Şükrü Çavuş adına ilk kez düzenlenen Trap Atış Şampiyonası heyecana sahne oldu.

Hedefler paramparça

ÖMER BİLİK

Mudanya İlçe Spor Müdürlüğü ve Mudanya Avcılık ve Atıcılık Kulübü ile birlikte organize edilen 1920 yılında Mudanya’ya çıkan düşmana ilk kurşunu atıp şehit edilen 1. Şükrü Çavuş Anma Trap Atış Şampiyonası nefes kesti. Işıklı Atış Poligonu’nda gerçekleşen organizasyona katılan sporcular hedefleri paramparça etti. İlk defa yapılan ve 4 kategoride gerçekleştirilen turnuvaya toplam 475 avcı ve atıcı katılırken ilk kez trap dalında bir de bayan atıcı katıldı. Büyük heyecanın yaşandığı organizasyon sonunda 20 yaş altında Kadir Öner birinci olurken, İsmail Durmuş ikinci ve Cüneyt Cangül de üçüncü sırada yer aldı.

KÜRSÜYE ÇIKTILAR

Tek kurşun kategorisinde Ünsal Ferik birincilik kürsüsüne çıkarken, Mehmet Güleç ikinci, Fatih Ünal da üçüncülük kürsüsünde kendisine yer buldu. Tek bayan sporcunun katıldığı serbest trapta İrem Doğan da ödülünü alırken, erkekler serbest trapta sıralama Mustafa Özer, Kadir Abay, Hüseyin Adıgüzel. Şeklinde oluştu. Organizasyonda süper kupanın sahibi ise Ünsal Ferik oldu. Mudanya Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, “Şükrü Çavuş anısına düzenlenen bu atışları geleneksel hale getirmek amacındayız katılanlara ve destek olanlara teşekkür ederim” dedi.

Turnuvayı Emekli Tümgeneral Yaşar Karagöz ve MEKÜDER Başkanı Aslı Karagöz, Mud.Jan.Kom.Yzb.Samet Ali Kılıçoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat Ünal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tahir Yılmaz, eski milletvekili İsmat Su, meclis üyeleri, Mudanya Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Mehmet Bulut ve Yönetim Kurulu üyeleri takip ederken, dereceye girenlere ödüllerini takdim ettiler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X