<

Helikopter kazasında ölü sayısı yükseldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, helikopter kazasında 7 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, “Ailelerine ve bağlı oldukları firmalara başsağlığı diliyorum” dedi.

Helikopter kazasında ölü sayısı yükseldi!
HABERİ PAYLAŞ

Eyüp ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış, temel atma ve tanıtım töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Otakçılar İSKİ Şubesi bahçesinde düzenlenen törene Başkan Topbaş’ın yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile ilçede görev alan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Eyüp İSKİ Hizmet Binası, 

Eyüp Ağaçlı, Akpınar ve Çiftalan Mahalleleri atıksuyu ve yağmursuyu hattı, Eyüp Akpınar Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Kemerburgaz Mahallesi içmesuyu hattının açılışı yapılarak, İslambey Mahallesi atısuyu ve yağmursuyu hattı, Kemerburgaz atıksu inşaatı ve İslam Bey Yağmursuyu Tünel inşaatının temelleri atıldı.

Ölü sayısını açıkladı

Törende konuşmasına helikopter kazasında ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileyerek başlayan Başkan Kadir Topbaş, “Helikopter kazası yaşandı ve o kazada 7 kişi hayatını kaybetti. Ailelerine ve bağlı oldukları firmalara başsağlığı diliyorum” dedi.

“Uluslararası Yardım Platformu, İstanbul’u 2017 yılının yardım başkenti ilan etti”

Uluslararası Yardım Platformunun ziyarette bulunduğunu söyleyen Başkan Topbaş, “Bizi ziyarete gelmek isteyen Uluslararası Yardım Platformu, 2017 için yardım şehri olma konusunda karar almışlar. Bizi ziyarete gelenler bize şunları söyledi; ‘Biz Türkiye’yi görüyoruz. Birçok gelişmiş ülkeler yardım konusunda kendilerini çok farklı anlatıyorlar. Ama detaya girdiğimiz zaman gerçek anlamda yardımın Türkiye tarafından yapıldığına tanıklık ediyoruz’ dediler. Dünyanın neresinde olay olursa olsun İstanbul ekibi hemen oraya yardıma gidebiliyor. Ekiplerimiz her daim insani bir yardım için dünyanın her yerine el uzatmaya ve çözmeye çalışıyoruz. Bunlardan dolayı 2017 yılının yardım başkenti olarak İstanbul’u belirlediklerini ilan ettiler” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X